Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Było już wiele razy. Musisz najpierw obiżyc KH potem możesz dopiero pomyśleć o CO2 do stałego obniżenia pH, ewentualnie jakieś szyszki olchy, torf itd.

Ja też mam problem z PH wody niestety mam dostep do takiej kranówy. A co do obniżenia szyszkami czarnej olchy przy tak wyskokim PH wątpie żeby pomogło ( mi się nie udało poza tym przeczytałem tu na forum że jaskrawe światło w zbiorniku może spodwodowac koagulacjię garbników w wodzie co może się objawiać oblepieniem skrzeli rybek ) Dodatkowo u mnie podwyższny stan PH utrzymywał filtr podżwirowy, przynajmniej tak mi się wydaje, bo po wymianie filtra PH spadło (Twarda woda jest jednocześnie dobrze natleniona wraz z zmianą filtra nie napowietrzam tak zbiornika - bo i tak mam dużo roślin w baniaku więc rybkom tlenu jest wystraczająco a to też mogło mieć wpływ na poziom PH).

 

Jeżeli nie opiszesz dokładniej co masz w akwarium to każdy z forumowiczów co najwyżej opisze ci swoje doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego.nie mam co2.mam malo ryb.zbiornik prawie 400 litrow i pare rybek.filter zewnetrzny jbl 120o litrow na/h i nic pozatym,mam tez napowietrzacz i deszczownie i to cala moja filtracja.woda jest bardzo twarda kranowa,bo taka daje do akwarium.kupilem nowa pralke i dali tam takie test zeby sprawdzic twardosc i woda byla bardzo twarda,chyba kupie filtr z odwrocona osmoza,ale nie jestem pewien.taka woda w toruniu,bo rybki dostaja malo zarcia,wrecz bardzo malo.mam test zooleku na te kg czy gh nie wiem,nie wiem jak to zrobic,zbyt skomlpikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie kupić Filtrax K zoolek i w osobnym zbiorniku robić wodę na podmiany. Wystarczy zamieszać parę razy i mamy wodę o twardości 0 i o pH około 4.5-5.0 Później wystarczy zmieszać z kranówka i mamy wodę o parametrach jakich potrzebujemy. Filtrax można regenerować setki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mało rybek a dużo roślin to moim zdaniem napowietrzanie jst zbędne (twarda woda i tak jest dobrze natleniona ze swej natury). Możesz się zastanowic nad dystrybucja CO2 to ma również wpływ na poziom PH. W starych akwariach jeżeli był tam wozony korzeń od poczatku moze też powodować nawet dyrastyczne obnizanie PH ale to efekt długofalowy.

Na szybko są dostepne preparaty do obniżania PH na dwa sposby przez przefiltrowanie jak wyżej ktoś wspomniał lub poprzez dolewanie do wody preparatów zawierających kwas lub pochodne i te działaja niemalże natychmiast ale w ten sposób PH nalezy obnizać bardzo powoli i ostrożnie - wadą tego sposobu jest to, że aby utrzymac osiągniety poziom preparaty trzeba cały czas stosować:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...