Jump to content

Neonki Innesa

Recommended Posts

Mam 7 neonków innesa w 112 litrowym akwarium, planuję dokupić jeszcze 7. Odkryłam wczorajszego dnia, że jeden z nich jest bardzo wyblakły, a "plama" na ogonie; zwykle intensywnie czerwona - zrobiła się pomarańczowo-biała. Nie wydaje mi się, by neonki były jakoś osowiałe, dziś zaobserwowałam u kolejnego osobnika ową wyblakłość. Zaczyna mnie to martwić, podejrzewam, że winne są parametry. Niestety nie mam możliwości obecnie sprawdzić pH itd. z powodu braku testów. Może je zakupię w najbliższym czasie, głowy nie dam. Jeśli mam mówić więcej - pytajcie.

Mam je tylko 10 dni, licząc od zakupu. Karmię je ActiColor, z witaminami itd. Zdjęcie postaram się wstawić jutro, trudno uchwycić neonka. Nie widać żadnych białych plamek, co pojawia się u mikrosporidiozy, czy plistosporidiozy (pewnie coś z literami pokręciłam); rybki są raczej w dalszym ciągu aktywne, nie chudną.

U siebie też zauważyłem ten problem u dwóch osobników (czerwony i innesa). Neon robi się biały ale nie traci apetytu ani nie spada jego aktywność. Również kupiłem niedawno pokarm wybarwiający... czyżby odwrotne działanie? Dodam, że objaw ustępuje na drugi dzień.

Czasem jest tak, że kupując nowe rybki nie wszytkie się zaaklimtyzują moga być bardziej wrażliwe na czynniki negatywne wystepujące w akwarium (zwłaszcza młode osobniki) jeżeli nie zaczynją się chować po kontach i stawać osowiałe nic nie powinno im być. Niektóre rybki przy słabym oświetleniu mają słabsze wybarwienie, a inne wręcz przeciwnie. W nocy czesto tracą barwy by w dzień je odzyskać.

"Tibr" , to co piszesz jest oczywiste i nie pasuje do mojej sytuacji. Rybki mam od dawna, oświetlenie też jest jakie powinno a ryby w środku dnia zrobiły się białe jak trupy. Hoduję je 4 lata i pierwszy raz się z tym spotkałem.

/Sebano79, na pewno można pisać w cudzych tematach?

Uff. Najprawdopodobniej była to zła dieta, albo zbyt wysoka temperatura. Podskoczyła do chyba 28 stopni, opuściłam, dałam im do zjedzenia inny pokarm; wszystkie są już barwne. Dzięki za pomoc.

/Sebano79, na pewno można pisać w cudzych tematach?

Na innych forach można. Wyobraź sobie, że 20-30 osób ma ten sam problem/pytanie i każdy zakłada osobny temat. :idea:

Chciałem pomóc ale jak sobie nie życzysz to znikam...

"Tibr" , to co piszesz jest oczywiste i nie pasuje do mojej sytuacji. Rybki mam od dawna, oświetlenie też jest jakie powinno a ryby w środku dnia zrobiły się białe jak trupy. Hoduję je 4 lata i pierwszy raz się z tym spotkałem.

odpisywałem do załozyciela postu mial ryby dopiero 10 dni więc mogły się jeszcze nie zakalimatyzować tak i do niego się odnosiłem, jeżeli 10 osób pisze o swoich podobnych z pozoru problemach nie wiadomo tak naprawde komu co odpowiedzieć i robi się bałagan. Przecież tak naprawde każdy może mie inne warunki akwarium i u każdego przyczyna może być inna a skutek ten sam :(

Tak naprawde każdy z was podał skutek, bez podania dokładnego opisu wtym parametrów wody więc nasze odpowiedzi to tylko zgadywanie.

Share

• Create New...