Skocz do zawartości

[200l] ogólne


Rabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp:

Baniaczek tydzień temu częściowo zalany. Filtr aktywny biologicznie pracuje od 4 dni.

 

Pokrywa:

DIY ze spienionego PCW

 

Oświetlenie:

T5 4x39W; (2x865, aquastar, gro-lux).

Świeci się 2x39W od 10:00 do 17:00 i 2x39W od 12:00 do 15:00. Będę stopniowo zwiększał.

 

Filtracja:

Unimax 250

Technika CO2:

Butla CO2 3kg, elektrozawór, 1b/sek, podawane od 9:00 do 16:00

 

Podłoże:

Grys bazaltowy 3mm, piasek biały kwarcowy. Pod tym po połowie TETRA PLANT COMPLETE SUBSTRATE i Biogrunt (taki mały teścik :P )

 

Parametry wody:

Woda częściowo z RO

KH- 4*n

Azotyny- <0.1 mg/l

Reszty nie znam :P

 

Korzonek nieźle barwi wodę mimo kilkukrotnego wygotowania, dodatkowo odłupują się od niego takie małe cosiki które osiadają na piasku, co widać na fotce...

Kamień wiszący na środku to taka szaleńcza wizja młodego umysłu :P

Zbiornik ciągle w rozbudowie, dojdą nowe roślinki, bardziej wymagające, gdy to wszystko się ustabilizuje.

Wiem, muszę dolać jeszcze z 10l wody. 8-)

Dzisiaj roślinki pierwszy raz bomblowały :D .

Planuję wstawić kolejne fotki w miarę rozrostu zielska

 

Liczę na budującą krytykę. Co zmienić, zamienić lub podmienić? Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada ;)

Jaką obsadę planujesz?

 

PS: Mam pytanie ;)

Poprzez dojrzały biologicznie filtr rozumiem że pracował on wcześniej w innym akwarium i przełożyłeś go do tego tak?

Uruchomiłeś go gdy woda się "odstała" i wyparował z niej chlor, czy bezpośrednio po nalaniu wody do akwa?

To częsty błąd z którego nie wszyscy sobie zdają sprawę, więc tak dla pewności pytam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zalałem niecałą połowę akwa wodą z kranu, po 3 dniach podłączyłem filtr i dolewałem powoli wodę z RO.

No i poprzez dojrzały filtr rozumiem właśnie to że pracował w innym :).

 

Nie wiem o co chodzi z tym wszystkim na dole... Jeśli chodzi o te ciemniejsze tło to nie wiem czemu tak jest, chyba światło przez garbniki nie może się przebić na sam dół :). Jeśli chodzi o rośliny to pewnie te po prawej i po lewej pójdą do góry tylko się trochę ukorzenią. Natomiast nad środkowym, trzecim planem jeszcze się zastanawiam, tak samo jak nad drugim i pierwszym. Posadziłem na razie roślinki które dobrze znam i szybko rosną. Inne dopiero dojdą.

 

Nad obsadzą jeszcze myślę, na pewno będą kosiarki i... hmm lubię jeszcze bocje.

Dalej mam dylemat z rybami pływającymi przy górze, miały być Innesy przeniesione z likwidowanego 60 litrowego, ale może je jednak zostawię (pusto by było bez niego) no i te Innesy pewnie przy takim świetle przy górze nie popływają. Więc może kupię Danio Pręgowane z 15 sztuk.

Brat chciał bardzo Bojownika, a mama Zmienniaki plamiste... Więc pewnie coś koło tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba korzeń, aż się prosi żeby z niego zrobić drzewo, jest tak fajnie włożony w podłoże:) Ta podwieszana roślina to zamierzony efekt? Przyznam, że ciekawie to wygląda. Aranż mi się podoba. Dużo się tu dzieje a jeszcze ryb nie ma ;)

Moim zdaniem danio nie będą kolidowały z neonami, bo neony i tak pływają w środkowej części zbiornika, a danio zajmują górną. Do tego zmienniaki, mieczyki lub molinezje. I kilka kirysków. Będzie chyba okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup albo bocje albo kosiarki to rybki stadne i dorastają do sporych rozmiarów

jak będziesz miał pomysł na obsadę to ją podaj bo potem wymiana rybek to spory kłopot

z tego co piszesz chcesz mieć akwarium ogólne więc nie przesadź z obsadą

może zastanów się nad konkretnym biotopem np azja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wam się podoba :D .

Na dniach wpuszczam Kosiarki, jakieś glony na mchu zaczynają wyłazić :| . NO2 już nie ma, więc powinno być dobrze...

Dlaczego nie mogę mieć bocji? Nie myślę o tych wielkich bocjach wspaniałych, co są wielkości karpia jak dorosną tylko o tych malutkich siatkowych, co właściwie z danych na stronce rosną mniejsze niż Kosiarki...

Specjalnie z myślą o nich dawałem te kamienie i porobiłem w nich pełno kryjówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że i bocje i kosiarki trzeba mieć ok 5-6 szt jak kupisz te i te będziesz miał na dnie 12 rybek, które mają po 7 i 12 cm

policz ile miejsca na dnie zajmą

dlatego napisałam, że albo bocje albo kosiarki

 

jak chcesz mieć bocje zamiast kosiarek kup otoski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stan zbiornika po 2 miesiącach od zalania:

Dołączona grafika

 

Długo walczyłem z glonami, teraz dopiero mogę powiedzieć że tę walkę wygrywam. Szkoda tyko że korzonek zarósł zielskiem :P.

Rośliny ładnie wybierają z wody wszystkie nadmiary, gdy przesadzę z jakimś nawozem (np PO4 kilkadziesiąt razy powyżej normy :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no... :o Fantastycznie ci to zielsko porosło! Elegancki busz, a jednocześnie widać, że masz nad tym kontrolę ;) W życiu bym nie powiedziała, że to "coś" na pierwszych zdjęciach w przeciągu paru tygodni zmieni się w takie "COŚ" ;) Dla mnie super! :D

Co dajesz z nawozów oprócz tego, co w podłożu i co2...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dajesz z nawozów oprócz tego, co w podłożu i co2...?

Stosuję tylko wodę RO

Na samym początku stosowałem EI, wymieszałem sole w odpowiednich proporcjach i dodawałem do akwa.

Jednak coś było nie tak, rośliny szybko rosły, ale jednocześnie atakowane były przez glony. Może rybki były przekarmiane, nie wiem...

Przestałem dodawać najpierw fosfor, później azot, teraz sypię tylko potas, magnez i żelazo, tak już zostawię bo glonów w końcu się pozbyłem a rośliny rosną, może nie tak szybko jak wcześniej, ale mnie to wystarczy (połowę wiadra zieleniny co tydzień wyrzucam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...