Jump to content

Towarzystwo dla welonki w 115l.

Recommended Posts

Witam wszystkich akwarystów.

Posiadam akwarium 115l. w którym mieszkały sobie dwie welonki. Niestety wczoraj zdechła jedna z nich. druga ma już półtora roku i jest całkowicie zdrowa. Chciałabym jej dokupić jakiegoś towarzysza, najlepiej rybkę/rybki innego gatunku. Oczywiście, jeśli nie uda mi się znaleźć takich, które się nie pozagryzają to albo nie kupie żadnej, albo kupię welonkę. Ta moja rybka jest bardzo spokojna kiedy poznawała się z tą, która zdechła, od razu się zaakceptowały. Boje się jedynie tego, że będą się podgryzać i nie będą żyć w zgodzie. Zastanawiałam się nad Danio i Gupikami.

Dziękuję z góry wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Hej.

Wg mnie to 115l to za mało na welonki, a co do danio i gupikow mysle ze moze nawet je zjesc .jak tylko sie zmieszcza jej do otworu gebowego ;).

Jak juz to mysle ze jakies karasie ozdobne, zyja w podobnych temperaturach wody itp.

No i welonka jest hybryda karasia wiec rodzina ta sama.

pozdr. ;)

shan: WPISÓW MODERATORA SIĘ NIE KASUJE !!!! Otrzymujesz ostrzeżenie !!

Jak juz to mysle ze jakies karasie ozdobne, zyja w podobnych tempertaturach wody itp.

Noi welonka jest chybryda karasia wiec rodzina tasama..

Zacznijmy od tego że welon [złota rybka] to pospolita nazwa karasia ozdobnego, pochodzącego od karasia srebrzystego - żadna hybryda ;)

Danio i gupiki nie nadają się, są to ryby z całkowicie innych środowisk i mają inne preferencje co do temperatur [w szczególności mam tu na myśli gupiki].

Ewentualnie mógłbyś dokupić stado kardynałków chińskich, ale welony najlepiej trzymać w jednogatunkowych akwariach ;)

gupiki lub platki?

Minute temu napisałem że gupiki się nie nadają ;)

Gupiki i zmienniaki pochodzą ze strefy tropikalnej i wolą znacznie wyższe temperatury niż zimnolubne welony.

Najlepiej by było kupić drugiego welona.

Co do kardynałków, mimo tego że są małe welony nie powinny im nic robić ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...