Skocz do zawartości

Korzeń cz2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu więc tak mam duże 2 korzenie wyciągnięte z nad oczka wodnego mojego były sobie tam już z 5 lat więc są sucho mokre bo deszcz pada ale w wodzie nie były teraz moje pytanie czy robię dobrze . W wannie je gotuję tzn dolewam co chwilę 2 litry wrzątku bo tyle ma mój czajnik i później soli dosypię coś jeszcze ? i czy po 2 godzinkach w tym wrzątku mogę dawać do akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym te korzenie mają dokładnie 12 lat i są z lasu kanadyjskiego i żywicy nie mają .

Świerk jest świerk i tego nie zmienisz. Ja mam okna, co mają 70 lat, a w pracy takie 120-letnie i żywica wychodzi mimo to i tu i tam.

 

Poszukałem trochę o składzie żywicy, ale z miernym skutkiem

Ale wiem, że olejki eteryczne i tzw. terpeny tworzą terpentynę.

Terpentyna służy między innymi jako rozpuszczalnik do farb, środek bakteriobójczy (stosowany kiedyś do impregnacji żaglowców). Związki terpentyny mają działanie drażniąze śluzówki (ważne szczególnie dla ryb :!: ).

 

Poczytaj więcej, przykładowy link:

:arrow:http://journals.indexcopernicus.com/abs ... cid=454505

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy okna się robi z korzeni?

Trudno mi na to inteligentnie odpowiedzieć :D

 

po 2 jak drzewo zwalą to je nacinają i wszystką żywicę zbierają

Różnie to bywa, pracowałem w lesie, przy żywicy też. Żywicę się zbiera, gdy jeszcze drzewo stoi. Można to robić nawet kilka razy. Teraz już żywicy raczej się nie zbiera, bo są metody syntetycznego otrzymywania związków, dużo tańsze.

 

po 3 martwe drzewo nie produkuje już żywicy.

Nie produkuje, ale żywica tam jest w środku.

 

Z tym gotowaniem, to bym się zastanawiał, bo związki eteryczne się uwalniają przy wyższych temperaturach. Może by to jakoś inaczej odkazić?

 

Jak chcesz, to i tak wstawisz korzeń do akwarium, nie musisz tego uzasadniać.

Gdyby się coś działo z rybkami, to daj znać, nie zataj. Gdyby się nic nie działo, to też napisz.

 

Ja się wybiorę po korzenie, ale po świętach, gdy tylko ziemia trochę zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...