Jump to content

[danio pręgowane] tarło? ikra?


Recommended Posts

Otóż kupiłem ostatnio 10 różowych danio pręgowanych i z obserwacji wynika że jedna samicy możliwe że nosi ikrę, ponieważ ma dość duży brzuch i jest 2-3 kilku samców którzy za nią cały czas pływają. Gdzie ona tam i oni. I tak od kilku dni. Wszystko odbywa się w akwa ogólnym. Mam drugie akwa i jest to raczej taki kotnik bo ma chyba około 5l. I nie wiem czy mam je tam przełożyć czy zostawić tak jak jest. Proszę o radę :)

Link to comment
Share on other sites

Do tarła wystarczy nawet akwarium 5l

Przenieś te ryby do małego akwarium, trzymaj je tam w starej wodzie i karm mrożonym lub żywym pokarmem. Nie zapomnij o jakimś ruszcie ikrowym np. mchu jawajskim.

Link to comment
Share on other sites

Rozmnażanie danio u mnie wyglądało podobnie. Gdy zaobserwowałem wzmożoną aktywność pary przenosiłem rybki do kotnika ale ich nie karmiłem. Już drugiego dnia temperament rybek wracał do normy i para rodzicielska wracała do głównego zbiornika. Rybka łatwo i często się rozmnaża. Życzę sukcesów w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam!

Oddzieliłem samice od samca na 5dni, wpuściłem ją tak jak wszędzie jest napisane przed zgaszeniem światła.. Jednak rano patrzę a samica nadal gruba nosi ikrę, samiec w ogóle się nią nie interesuje. Czy coś zrobiłem źle?

 

Aha. Jednak zamiast wyłożyć dno kulkami porozkładałem gęsto kabombę jednak nie pionowo tak jak powinna rosnąć tylko poziomo:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...