Skocz do zawartości

Mech jawajski [Hodowla] ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj w sklepie zoologicznym kupiłem mech jawajski ...

U kolesia w sklepie zarósł prawie całe akwarium .

Ja kupiłem dużą kępę (szklankę) i przywiązałem do kamienia (stojących pionowo i korzenia)

Wstałem dziś rano żeby zobaczyć co się stało... I NIC SIĘ NIE STAŁO! Mech jest nadal takk samo przyczepiony i nic się nie dzieje z nim:(

Moje pytanie brzmi dlaczego i ile trzeba czekać żeby zaczął szybko rosnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Żartujesz teraz, prawda ? :roll:

Przecież była noc, dlatego nie widać efektów :roll: . Przez dzień urośnie Ci za to tak bardzo, że podwoi swoją "objętość" :roll: Poważnie mówię :roll:

 

Słyszeliście takie zwroty jak, np: cierpliwość ?

Sorka, ale to już jest dla mnie przesada. W jeden dzień nie zaczął rosnąć. :zamieszany:

Idź i oddaj go do sklepu, widocznie kupiłeś jakiś wadliwy. Albo co gorsza, tanią, chińska podróbkę :roll:;)

 

ps: hoduje się rybki, roślinki się uprawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchy, mimo że to rośliny małowymagające, nie rosną aż tak szybko. Jeżeli nie masz cierpliwości to może zajmij się czymś innym niż akwarystyką :twisted: Jeżeli baaardzo szybko chcesz zobaczyć efekty to kup moczarkę albo pistie - one rosną dość szybko. :P Mam mech flame moss już 4 miechy i z 10 gałązek na początku zrobiło mi się ok. pół szklanki, ale nie polecam go, ponieważ bynajmniej wg. mnie jest mało efektownym mchem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak, nabiłem posta sobie :roll: .

Wystarczy chwilkę poszukać na forum, a nawet zastanowić się ;). Raczej żadna roślinka, świeżo posadzona w akwarium. Nie urośnie Ci w ciągu jednej nocy ;).

Zostaw ten mech na 3-4 dni, niech się "przyzwyczai" w akwarium. Następnie lekko przytnij mu same końcówki. Lekko!! Około 2-3 mm. Po kilku dniach ładnie Ci zacznie rosnąć. Potem go nie ruszaj przez tydzień, dwa. I znowu delikatna przycinka końcówek. Zostawiasz go na 2-3 tygodnie, większa przycinka i dosadzasz go w nowe miejsca.

A jak szybko rośnie? Jak na mech, to ten gatunek akurat rośnie stosunkowo "szybko" ;).

Zobacz w tej galerii:

pierwszy post: viewtopic.php?p=59362#p59362

oraz ten: viewtopic.php?p=89577#p89577

 

A teraz spójrz na daty postów i będziesz miał porównanie co do szybkości rośnięcia mchu.

Teraz pomogłem, czy też sobie nabiłem posta ? :roll:

 

Rozumiem niewiedze, sam wiele rzeczy nie wiem. Ale tak na chłopski rozum: to ciężko zauważyć, żeby w ciągu jednej nocy, że coś urosło w akwarium ;). No chyba, że glony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...