Jump to content

Elementy do CO2


Recommended Posts

Tak jak najbardziej ze spiekiem ceramicznym, doświadczenie z oświetleniem nauczyło mnie, że zakup lepszych rzeczy to zazwyczaj jednorazowy zakup i finansowo wychodzi taniej mimo, że dużo drożej wygląda na początku.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki zestaw z aquario licznik szklany, zaworek niestety się złamał ten szklany to kupiłem zwykły plastikowy. Co do dyfuzora, miałem z roslinakwariowych, ale trafił mi się taki, że puszczał bokiem duże bąble, później kupiłem aqua-artu, złamałem go ostatnio przy czyszczeniu :( , teraz kupiłem z aquario właśnie ten 20mm i elegancko rozbija co2 na mgiełkę.

Tak więc polecam ten zestaw z aquario.

Link to comment
Share on other sites

OK dyfuzor już wiem jaki, jeżeli chodzi o licznik bąbelków to zdecydowałem się na spiralny, wizualnie bardziej mi się podoba a czy ma oprócz wyglądu jakieś dodatkowe zadanie? Bo z tych szklanych widziałem spiralne i z prosta rurka w środku.

 

Następny mój dylemat to jaki wybrać reduktor:

1 wybór http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... -4562.html

2.wybór http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... -4563.html

 

Czy warto wydać więcej i mieć dwa manometry? Potrzebne to?

Link to comment
Share on other sites

Ja przy wyjściu w tym reduktorze mam założoną szybko złączkę z zaworkiem precyzyjnym. Niestety sam reduktor nie pozwala, aż tak precyzyjnie wyregulować przepływu gazu i zaworek jest tu konieczny.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszelkie informacje, zastanawia mnie wciąż ta cena reduktorów czy większa cena będzie się przekładała na jakość, czy warto kupić reduktor za prawie 300zł czy lepiej jakiś zwykły i dokupić zaworek precyzyjny...

Link to comment
Share on other sites

Zwykle tak jest, że cena przekłada się na jakość. Jak kupisz reduktor typowo akwarystyczny np. ADA na pewno samym reduktorem będzie możliwość regulacji przepływu. Tylko czy naprawdę warto ?? Wszystko zależy od tego ile kasy chcesz na to przeznaczyć. Jak pisałem u mnie taki reduktor sprawdza się dobrze a dokładną regulację dokonyję poprzez zaworek precyzyjny.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...