Jump to content

Filtr[25]

adikom
 Share

Recommended Posts

Zamierzam zakupić nowy filtr ponieważ ten który mam obecnie już mi się rozpada. Niewiem jaki byłby najlepszy do mojego akwa 25. Najlepiej jeśli byłby wewnetrzny ponieważ nie mam miejsca za akwa. Dobrze by było gdyby był z napowietrzaczem. Wg was jaki najlepszy by był?

[attachment=0]as_kaskada500_1.jpg[/attachment]

Przez tą rurkę przepływa woda, rurka prowadzi do wnętrza filtra, tam woda zostaje oczyszczona i tym spływem wpada do akwarium robiąc ruch tafli wody w wyniku czego otrzymujemy O2 (tlen) ;).

a to raczej nie :/ a jakiś inny filtr jeszcze by ktoś zapodał? Może być i zewnętrzny :P

EDIT:

a może ten byłby dobry? http://allegro.pl/item948531385_turbo_3 ... quael.html

co daje lampa UV w filtrach? :?:

edit:

Szanowni państwo może mi odpowiedzą co nie?

Zaraz się pewnie mod uczepi, ale chce żeby ktoś zauważył mój temat. :evil:

ahaed: A czepi się, czepi . Edytuj posty !!

Szanowni państwo może mi odpowiedzą co nie?

Zaraz się pewnie mod uczepi, ale chce żeby ktoś zauważył mój temat. :evil:

Tu nikt nikomu nie płaci za odpowiedzi, więc powinieneś cierpliwie czekać aż ktoś postanowi odpowiedzieć... :roll:

Na forum panują pewne zasady, gdyby wszyscy we wszystkich tematach o sobie przypominali to zrobiłoby się nieciekawie.

Do 25l ten filtr będzie za mocny, natomiast lampa UV w filtrze wewnętrznym [w 25l], jeśli w akwarium nie ma jakiś "wyjątkowych" problemów daje zwykle tylko "+3 do lasnu". ;)

Zdecydowanie lepiej kupić [za taką samą cenę] lepszy filtr bez lampy, niż słabszy - ale z lampą.

a to raczej nie :/ a jakiś inny filtr jeszcze by ktoś zapodał? Może być i zewnętrzny :P

naprawdę najlepiej weź kaskadę ;) ciąć można zwykłym nożem, to naprawdę nie jest trudne, a filtracja dużo lepsza... Ja, (czyli 15 letnia dziewczyna), sama dałam sobie radę :D i to w 5 minut :P [dobra, już nie szpanuje :lol: ]

Ale kaskada ma też swoje minusy. :roll:

Jakie? ;)

Moim zdaniem:

Minusy:

-konieczność wycięcia otworu w pokrywie, ale to nie zawsze minus bo wiele osób [np. ja] nie używa standardowych pokryw ;)

Plusy:

-lepsza filtracja

-więcej miejsca na wkłady

-nie zajmuje tak cennego miejsca w akwarium i nie szpeci wnętrza zbiornika

-możliwość stosowania różnych wkładów filtracyjnych

-są praktycznie nie słyszalne

-wyjęcie z takiego filtra gąbki do czyszczenia jest o wiele prostsze niż przy filtrze wewnętrznym

-są praktycznie nie słyszalne

No właśnie nie wiem, słyszałem że bardzo hałasują.
No to ktoś Cię okłamał ;)

W porównaniu ze zwykłym filtrem wewnętrznym to niebo a ziemia.

Mam kaskadę AquaEl'a [FZN2] i jest o wiele cichsza nawet od dobrze "wyciszonego" wewnętrznego ;)