Skocz do zawartości

Filtr[25]


adikom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zakupić nowy filtr ponieważ ten który mam obecnie już mi się rozpada. Niewiem jaki byłby najlepszy do mojego akwa 25. Najlepiej jeśli byłby wewnetrzny ponieważ nie mam miejsca za akwa. Dobrze by było gdyby był z napowietrzaczem. Wg was jaki najlepszy by był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to raczej nie :/ a jakiś inny filtr jeszcze by ktoś zapodał? Może być i zewnętrzny :P

 

 

EDIT:

a może ten byłby dobry? http://allegro.pl/item948531385_turbo_3 ... quael.html

co daje lampa UV w filtrach? :?:

 

edit:

 

Szanowni państwo może mi odpowiedzą co nie?

 

Zaraz się pewnie mod uczepi, ale chce żeby ktoś zauważył mój temat. :evil:

 

ahaed: A czepi się, czepi . Edytuj posty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni państwo może mi odpowiedzą co nie?

 

Zaraz się pewnie mod uczepi, ale chce żeby ktoś zauważył mój temat. :evil:

Tu nikt nikomu nie płaci za odpowiedzi, więc powinieneś cierpliwie czekać aż ktoś postanowi odpowiedzieć... :roll:

Na forum panują pewne zasady, gdyby wszyscy we wszystkich tematach o sobie przypominali to zrobiłoby się nieciekawie.

 

Do 25l ten filtr będzie za mocny, natomiast lampa UV w filtrze wewnętrznym [w 25l], jeśli w akwarium nie ma jakiś "wyjątkowych" problemów daje zwykle tylko "+3 do lasnu". ;)

Zdecydowanie lepiej kupić [za taką samą cenę] lepszy filtr bez lampy, niż słabszy - ale z lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to raczej nie :/ a jakiś inny filtr jeszcze by ktoś zapodał? Może być i zewnętrzny :P

naprawdę najlepiej weź kaskadę ;) ciąć można zwykłym nożem, to naprawdę nie jest trudne, a filtracja dużo lepsza... Ja, (czyli 15 letnia dziewczyna), sama dałam sobie radę :D i to w 5 minut :P [dobra, już nie szpanuje :lol: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kaskada ma też swoje minusy. :roll:

Jakie? ;)

 

Moim zdaniem:

 

Minusy:

-konieczność wycięcia otworu w pokrywie, ale to nie zawsze minus bo wiele osób [np. ja] nie używa standardowych pokryw ;)

 

Plusy:

-lepsza filtracja

-więcej miejsca na wkłady

-nie zajmuje tak cennego miejsca w akwarium i nie szpeci wnętrza zbiornika

-możliwość stosowania różnych wkładów filtracyjnych

-są praktycznie nie słyszalne

-wyjęcie z takiego filtra gąbki do czyszczenia jest o wiele prostsze niż przy filtrze wewnętrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tworzyć nowego tematu więc spytam się tu:

Mam pokrywę identyczną jak: http://www.allegro.pl/item964766926_nowosc_pokrywa_40x25_prosta_czarna_1x25w.html

 

Czy zmieści się filtr zewnętrzny w tym "specjalnie zrobionym na to miejscu" ? Czy trzeba będzie jeszcze ciąć pokrywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...