Jump to content

Obsada akwarium 54l

Recommended Posts

Witam, mam akwa 54l w którym mam:

- 7 samców gupika

- 2 samice mieczyka

- 1 samiec mieczyka

- 6 ślimaków ampularia

Co polecacie jeszcze do tego, czy mieczyki są odpowiednie na 54l akwarium?

Gupiki mogą być, mieczyki oddaj :arrow: za duże, dokup może neonki Inessa tak z 10 szt. i otosków 4 szt. ;)

http://www.superakwarium.pl/mieczyk-mieczyki-hellera-id401.html

Za mały baniak na mieczyki ;)

:arrow: 10 neonków

:arrow: 8/10 kirysów pigmeja

:arrow: gupiki o ile nie chcesz potomstwa zostaw 4 szt

:arrow: ampularki będziesz miał problem z wyłapywaniem jak zaczyna się rozmnażać

Wiesz co piszesz, od kiedy samce gupików się rozmnażają, co do ampulari raczej już się rozmnażać nie będą, na początku miałem ze dwa kokony ale po rozdaniu dużej ilości już się nie rozmnażają ;)

http://www.superakwarium.pl/mieczyk-mieczyki-hellera-id401.html

Za mały baniak na mieczyki ;)

:arrow: 10 neonków

:arrow: 8/10 kirysów pigmeja

:arrow: gupiki o ile nie chcesz potomstwa zostaw 4 szt

:arrow: ampularki będziesz miał problem z wyłapywaniem jak zaczyna się rozmnażać

Wiesz co piszesz, od kiedy samce gupików się rozmnażają, co do ampulari raczej już się rozmnażać nie będą, na początku miałem ze dwa kokony ale po rozdaniu dużej ilości już się nie rozmnażają ;)

Napisałem ze o ile nie chcesz potomstwa zostaw cztery z tych co masz, czy to jest takie ciężkie do zrozumienia :idea:

Napisze ci bardziej zrozumiale :ugeek:

:arrow: o ile nie chcesz potomstwa zostaw 4 szt samców z tych co masz wiadomo potomstwa z tego nie będzie bo do tego potrzeba pana i panią :shock:

:arrow: o ile chcesz miec potomstwo zostaw 3 szt samców z tych co masz i dokup dwie samiczki z tego będzie potomstwo

jest pan i pani :lol:

Aa różnica 7 czy 4 jest taka ze jak będziesz miał 7 szt to coś trzeba odjąć z tej obsady co ci proponowałem bo będzie przerybienie

No tak to wiadomo, ale nikt tu wcześniej o samicach nie mówił, co do gupików to wychodowałem juz kilka pokoleń wiec jakieś wiadomości mam ;)

A jak z krewetkami, niebędzie przeszkadzać że mam ampularie, co z innymi gatunkami kirysków też mogą być?

- 7 samców gupika

- 2 samice mieczyka

- 1 samiec mieczyka

- 6 ślimaków ampularia

Oddaj mieczyki ;)

Co do gupików, ile by nie było samców i tak się nie rozmnożą przecież ;)

Jeśli nie ma problemów z agresją to nie musisz dokupywać samiczek.

4 samce gupika i 6 kirysków to raczej strasznie mało jak na 54l.

Jeśli nie chcesz dokupywać innych ryb to zostaw sobie wszystkie gupiki i kup 6 kirysków panda ;)

[inne gatunki oprócz wcześniej wymienionych rosną za duże jak na 54l, kupno kirysków możesz rozważyć oczywiście jeśli nie masz ostrego podłoża np. bazaltu]

Natomiast jeśli chcesz dodać jeszcze jakiś gatunek, to ogranicz liczbę gupików.

Gupiki, kiryski i ślimaki są bezpieczne dla krewetek.

Podłoże specialnie zmieniałem z czarnego bazaltu na gladkie kamyki rzeczne bo miałem w planach kupno kirysków.

Co do obsady to:

oddam te mieczyki

dokupie narazie kirysków

7 gupików

6 ampulari

i jak gdzieś znajde to dokupie krewetek

- 7 samców gupika

- 2 samice mieczyka

- 1 samiec mieczyka

- 6 ślimaków ampularia

Oddaj mieczyki ;)

Co do gupików, ile by nie było samców i tak się nie rozmnożą przecież ;)

Jeśli nie ma problemów z agresją to nie musisz dokupywać samiczek.

4 samce gupika i 6 kirysków to raczej strasznie mało jak na 54l.

Jeśli nie chcesz dokupywać innych ryb to zostaw sobie wszystkie gupiki i kup 6 kirysków panda ;)

[inne gatunki oprócz wcześniej wymienionych rosną za duże jak na 54l, kupno kirysków możesz rozważyć oczywiście jeśli nie masz ostrego podłoża np. bazaltu]

Natomiast jeśli chcesz dodać jeszcze jakiś gatunek, to ogranicz liczbę gupików.

Gupiki, kiryski i ślimaki są bezpieczne dla krewetek.

Ale nie rozumiem dla czego napisałeś ,,4 samce gupika i 6 kirysków to raczej strasznie mało jak na 54l.,,

A dla czego podłoże bazalt odpada do kirysów co powiesz na pigmeje mam ich 15 szt i jest wszystko oki nie kaleczą się.

Ale nie rozumiem dla czego napisałeś ,,4 samce gupika i 6 kirysków to raczej strasznie mało jak na 54l.,,

A dla czego podłoże bazalt odpada do kirysów co powiesz na pigmeje mam ich 15 szt i jest wszystko oki nie kaleczą się.

Wyjątek od reguły.

Inni też próbowali trzymać kiryski na bazalcie i często się kaleczyły.

Nie ma co ryzykować zdrowiem zwierząt.

Zresztą autor tematu już nie ma bazaltu, więc może trzymać kiryski bez żadnego ryzyka. ;)

10 neonków

8/10 kirysów pigmeja

gupiki o ile nie chcesz potomstwa zostaw 4 szt

Porównałem tą obsadę do 4 gupików i 6 kirysków [bez neonów] i dalej twierdzę że ta obsada byłaby mała. ;)

Tyle gupików to idealna liczba, ale do 25l.

W akwarium 60x30x30 - 4 gupiki jako jedyne ryby typowo pływające w toni wodnej - to mało.

Oczywiście ze stadem neonów to zupełnie co innego, ale myślę że autor woli nie oddawać ryb i wymieniać na inne skoro nie trzeba ;)

Czyli już wszystko wiemy ,wszystko wyjaśnione będą gupiki i kirysy oraz ampularki

A co do pigmeja wiem co pisze mam bazalt i pigmejki sobie świetnie radzą nie widzę żeby miały jakieś ubytki wąsików ,no ale one maja 2 cm a bazalt granulacja 0,5 wiec dla nich to kawał kamlota :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...