Skocz do zawartości

Całkowita wymiana wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój baniak 65 L funkcjonuje już 4 miesiące . Dotychczas wymieniałem co 2 tygodnie ok.30 % wody ale teraz przymierzam się do całkowitej wymiany wody i wyczyszczenia wszystkich ozdób i akcesori z glonów i innych . I tu nasuwa mi sie pytanie :

Mam zostawić coś ze starej wody czy całkowicie nalać nowej ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wymienia się całej wody w zbiornku tylko w skarajnych przypadkach Zbiorniki musza dojrzeć ai to trochę czasu trwa jak wymienisz cała wode bedziesz zaczynać od nowa.......A więc skoro zwirek zmienił kolor to wygląda bardziej naturalnie wystarczy go dobrze odmulić a glony....... hym to zalezy jakie masz calkowita wymiana wody pozwoli pozbyć się ich tylko na chwilę Potem może byc jeszcze gorzej A więc nigdy nie wymieniamy wody w całosci mozna zrobic bardzo dużą podmiane ale nie wywalac z akwarium wszytskiego .Oczywiście dekoracje możesz wyjąc i je umyc to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukix ma rację. Wypłukany wkład podpinaj natychmiast do filtra i niezwłocznie włączgo do pracy. Każdy filtr musi pracować cały czas (bez wyłączania na noc). Żyjące w nim bakterie wymagają bezwzglęnie przepływu wody. Jeżeli wkład i obsada ryb jest stosowna do wielkości zbiornika to będzie zachowana równowaga biologiczna w zbiorniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już było powiedziane, nie wymieniaj nigdy całej wody! a z tym wkładem filtra to różnie jest... ja zawsze płukam go w wodzie z kranu i jest ok... przecież te bakterie pożyteczne, które się osadzają na wkładzie żyją też poza nim... w każdym zakamarku więc wg mnie nic się nie stanie. ale każdy ma swoje metody, do których doszedł metodą prób i błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulacz mozna zrobic bardzo prosto samemu z kawalka butelki plastykowej i weza, tylko trzeba odpowiednio dobrac srednice. ktos napisal ze woda w kranie zawiera chlor, niewiem gdzie ten ktos mieszka ale u mnie w kranie nie ma zadnego chloru. watpie zeby byl gdziekolwiek jeszcze w polsce. spokojnie mozna plukac wklad filtra w kranie ale pod letnia woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzoon ma racje,a do tego jeszcze jedna istotna rzecz twardosc wody ;) ile macie kamienia w czajniku???a i jeszcze jedna ciekawostka,dla tych którzy leją cieplą kranówe z bojlera.Jest w nim aluminiowa anoda która z czasem się rozpuszcza.ale nie wiem dokładnie jakie zwązki wydziela i czy są one szkodliwe dla rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad taka informacja ze w wodzie z kranu nie ma chloru??a tak pozatym pomijajac chlor to w wodzie prosto z kranu jest duzo innych metali ciezkich

wystarczy zadzwonic do swojego dostawcy wody. ludzie kto wam bajek naopowiadal ze nie mozna lac prosto z kranu wody??To sa stare stereotypy. Nie ma zadnego chloru. chlor jest w wodzie na basenie a nie w kranie. co do metali ciezkich to moge sie zgodzic ale sa takie ilosci ze nie zaszkodzi to rybom. Mieszkam we Wroclawiu i leje prosto do akwarium. Znajomi robia to samo i trzymaja paletki, nic sie nie dzieje.Niepotrzebna jest ta panika zwiazana z woda. Czym sie rozni nasza woda od tej ktora jest w butelkach??Niczym bo to jest nabijanie ludzi w butelke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...