Skocz do zawartości

uszczelnianie akwarium


agniecha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam stare ramowe akwarium 90 b.dlugo nie bylo uzywane chcialam je uszczelnic zasiegnelam wiec porady pana z zoologicznego, powiedzial ze najlepszym rozwiazaniem bedzie uszczelnienie go za pomoca kitu,posluchalam i zrobilam tak jak radzil nie wiem czy byla to jednak dobra decyzja co prawda akwarium jest teraz szczelne ale nie wiem czy sprawdzi to swoja role i czy nie zaszkodzi to nowym mieszkancom.Obecnie posiadam w uzytku akw. 40l nowe6-cio katne.Prosze o rady, z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Koszt nowego akwa wcale nie jest taki wielki. Kitem to się uszczelniało akwaria w zeszłym stuleciu. W obecnej chwili masz dostep do silikonów akwarystycznych. Są dużo bardziej "pewne" i wytrzymalsze od kitu. ;)

Moja rada:

1- zmiana kitu na silikon. Wiem, że odezwą się głosy o tym, że on jednak trochę potrzyma itp

2- kupno nowego zbiornika. Skoro masz już resztę osprzętu, to samo szkło kosztuje niezbyt wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt nowego akwa wcale nie jest taki wielki. Kitem to się uszczelniało akwaria w zeszłym stuleciu. W obecnej chwili masz dostep do silikonów akwarystycznych. Są dużo bardziej "pewne" i wytrzymalsze od kitu. ;)

Moja rada:

1- zmiana kitu na silikon. Wiem, że odezwą się głosy o tym, że on jednak trochę potrzyma itp

 

Jest jednak jedno ale... Z reguły szkło do akwarium ramowego nie było docinane idealnie a co za tym idzie w niektórych miejscach warstwa kitu jest dość duża. I tu może pojawić się problem bo jak wiadomo kit po zaschnięciu daje nam twardą i niesprężystą warstwę uszczelniającą w przeciwieństwie do sylikonu. Mój tata wpadł kiedyś na taki wspaniały pomysł aby kit zastąpić sylikonem i skończyło się na remoncie sufitu w sypialni więc raczej nie polecam. Jedynie można dla pewności wypełnić wewnętrzne łączenia szyb warstwą sylikonu tak jak robią to producenci w nowych akwariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium jest stare ale solidne jak wiadomo dawniej szlo sie na jakosc a nie jak w dzisiejszych czasach na ilosc dletego ryzykuje, akwarium nie przeciekalo ale dla bezpieczenstwa nalozylismy warstwe kitu akw. jest ramowe nie klejone zaprzyjazniony pan z zoologicznego radzil nam zastosowac ta stara sprawdzona metode,odradzajac nam silikon ze wzgledu na duzy napor wody na scianki.Woda stoi w akwarium juz ok tygodnia aby kit dobrze mogl docisnac do scianek i ewentualnych szczelin a od zewnatrz zastosowalismy przezroczysty silikon dla pewnosci mam nadzieje ze sie to sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sama uszczelniasz może po pewnym czasie od nowa zacząć przeciekać ,a oddanie do szklarza,który się zna, przez zoologiczny akwarium 100l miało mnie kosztować pakiet papierosów ,czyli prawie tak samo wyszło mi nowe, :D jeśli akwarium nie było rozszczelnione może i warto ,ale specjalnym silikonem do akwariów, jeśli sklejasz od zera musisz trzymać się kolejności klejenia , ale zabawy więcej niż to warte

sama miałam stare akwarium i stało po dłuższej przerwie ,oraz leżeniu w komórce bez problemu 10 lat, potem się rozszczelniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...