Skocz do zawartości

[pielęgnica zebra] tarło


Rekomendowane odpowiedzi

Mam parkę pielęgnic zebra samiec podpływa do samicy i rozchyla pokrywy skrzelowe i wypływa do groty z kamieni samiczka ma widoczne pomarańczowe zabarwienie brzucha i jest gruba samica co jakiś czas wpływa do groty. samiec na jej widok zaczyna się tak dziwnie trzęść i się wigina w stronę samicy a samica podpływa do niego takie zachowanie zaobserwowałem od wczoraj po takim akcie siedzą razem przez chwile odginają brawnikaka i samica wypływa a samiec kopie taki dołek co to zanczy czy będzie ikra czy to tylko jakieś pozorowane tarło

 

 

mei: edytuj ten post i dopisz znaki interpunkcyjne oraz duże litery. Tego się nie da czytać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybcie przeniosły się do innej groty czy 4 barwniki mogły by wyjeść ikrę zebrom czy raczej nie idę się przypatrzyć czy maluchy przy nich ie pływają bo dzisiaj nawet nie zerkałem ikry jeszcze niem mal lecz rybki mają dołki w dwóch grotach jak podchodzę do akwa to uciekają to tej pierwszej

 

ps czy to nie szkodzi że samica jest troszkę większa od samca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak złoża ikrę to młode zaczna pływać po jakimś tygodniu albo i dłużej.Barwniaki raczej nie powinny wyjeść ikry bo zebry pilnuja swojego terytorium i walczą o nie ale gdy młode sie wylęgną na pewno część zostanie zjedzona.To czy samica jest wieksza czy mniejsza nie robi żadnej różnicy ale czasami wynikają kłótnie pomiedzy rodzicami i p[otomstwa pilnuje jedno z rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym problem że ja nawet ikry nie mam a zaloty trwają już kilka dni moje zebry są wielkości podobnej do twoich jak byś mógł to podaj litraż akwa oraz parametry wody a i jaką masz obsade

po czym najlepiej poznać że ikra jest złożona bo samica zebry ma nadal wpuklone partie brzuszne

bo moje parametry to hp=7-6,8

gh=8

kh=10-8 raz tak raz tak wychodzi podczas badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc rybki siedzą prawie cały dzień w grocie tylko co jakiś czas łebek wychylą grota jest bardzo ciemna więc nie widać ikry i nie chcę in przeszkadzać bo to ich pierwsze tarło mam nadzieje że już zmorzyły ikrę.

 

 

Nie wytrzymałem i sprawdziłem z ciekawości mam farta bo podczas podnoszenia Kamienia z góry boki się zawaliły i rybki miały szanse uciec 25min zabawy w naprawę jutro budowa ruszy od nowa z powodu uszkodzenia konstrukcji podpór lecz najgorsze z tego wszystkiego ze nie znalazłem ikry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc ikra została złożona 4 dni temu już jej nie ma rodzice wykopały spory dołek i pilnują larw jak wypłyną z maluchami dam fotki

 

Problem w tym że parka barwinków rozpoczęła przygotowywania do tarła samica kopie dołki w dwóch

grotach i zaprasza samca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzidek ma zebry i inne ryby w akwa nie zabierał nigdzie ryb a jak na to patrzyłem to samiec zabierał w pysku wszytskie żeby je uchronic bo dziadek ma takie jakby koloseum czyli kamienie i po srodku dziura i tam razem pływają a , że ma 300 coś litrów to dosyc durz miejsca jest w tym "koloseum" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...