Jump to content

wychudniecie u gupikow

Recommended Posts

witam.

Czytałam ten temat o objawach chorób ale nie dużo mi pomogło.. od jakiś 3 tygodni jeden samczyk strasznie wychudł, jedyne niepokojące objawy oprócz tego to czasem u niektórych gupików jasne odchody, oraz czasem niektóre się ocierają o dno. Ten wychudnięty nie ale chyba dlatego ze ocierać się nie ma siły a odchodów nie ma bo nic nie je..

Chyba od jakis 2 tygodni nie widziałam żeby cokolwiek zjadł, podpływa do pokarmu ale go nie je tak jak by chciał a nie mogl. 2 dni temu zauważyłam ze w roku akwarium nad filtrem i grzałka czasami tez siedzi kilka gupików i niektóre także zaczynają chudnąć, środek FMC nie pomógł. Wie ktoś co może im dolegać i jak leczyć ?

Dane akwarium

temperatura 26C

Filtr nie wiem jaki ale mocny (widać na zdj)

2 świetlówki niestety nie wiem jakie bo akwarium było odkupione:/

pojemność 100l

Rybki : kirysek, glonojad, narazie 6 neonków, około 8 młodych molinezji, gupików sporo ale dorosłych tylko z 10.

Podaj jeszcze wyniki testów wody - NO2, NO3, ph (jak nie robiłaś dawno, lub w ogóle, to kup jeszcze dziś, zrób pomiar i podaj wyniki)

Na zdjęciu nie dostrzegłam grzałki, chyba, że gdzieś ją ukryłaś ;) ale skoro piszesz, że jest 26*C to ok.

Dobrze byłoby jednak wiedzieć czy ten filtr na pewno nadaje się do 100 litrów, bo jeśli jest za mały to nie wyrabia z filtracją.

Kiedy podawałaś FMC? W jakich dawkach? Stosowałaś w akwarium ogólnym, czy w osobnym zbiorniku?

Jak często robisz porządki w akwarium (odmulanie i czyszczenie filtra) i kiedy ostatnio...?

Podaj jeszcze wyniki testów wody - NO2, NO3, ph (jak nie robiłaś dawno, lub w ogóle, to kup jeszcze dziś, zrób pomiar i podaj wyniki)

testow nie robilam jeszcze nigdy .. mam pytanie jakie kupic i w jakiej cenie mniejwiecej sa takie testy ?

grzalka jest na bocznej sciance obok filtra taka czarna.

filtr napewno nadaje poprzedni właściciel powiedział ze on jest mocniejszy niz na to akwarium, i ze byl w wiekszym, ale dokladnych danych nie znam.

czyscilam jakies 5 dni temu.

fcm dalam do ogolnego ale w polowie dawki zalecanej, dalam jak na akwarium 50 litrowe.

wczesniej przez jeden dzien trzymalam najbardziej chorego samczyka tego czerwonego w osobnym pojemniku ( napowietrzany tylko takim napowietrzaczem z kurtyna napowietrzajaca bo jeszcze jednego filtra nie mam) i juz z pelna dawka FCM 1 ml na 10 l ale nie zauwazylam najmniejszej poprawy a za do doszczeglam ze kilka innych rybek w duzym tez zaczyna na to samo chorowac wiec wpuscialam go spowrotem i dalam fmc do ogolnego

Testy przynajmniej te podstawowe, co napisałam - azotyny (NO2), azotany (NO3), odczyn wody (ph).

Na ph to chyba kropelkowy można niedrogo kupić (w granicach 5-6 zł), a na NO2 i NO3 to już raczej kilkanaście złotych za każdy trzeba wydać, nie kojarzę przynajmniej, żeby w sklepach coś tańszego można było dostać (no chyba, że ktoś zna jakieś tańsze ;) )

Koniecznie zrób te testy jeszcze dziś. Nie bardzo zrozumiałam, odnośnie porządków w akwarium, czyściłaś filtr 5 dni temu (ważne: w jakiej wodzie...?), czy odmulałaś...?

Porządki w akwarium powinny być: co tydzień 20-30% wody na świeżą odstaną 24 godziny kranówę, filtr nie częściej niż 1 raz w miesiącu w wodzie spuszczonej z akwarium (nigdy w kranówie!) Robisz tak, czy inaczej...?

Share

• Create New...