Skocz do zawartości

Czy mieszanie lekow szkodzi????


Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium mam ospe od kilku dni,mam podwyzszona temp.Zamowilem leki na allegro i jeszcze czekam na TROPICAL MFC.Lecz nie moglem czekac bezczynnie i kupilem ZOOLEK FMC w sklepie.Czy moge wlac to do akwarium i leczenie kontynuowac potem TROPICAL MFC?Czy lepiej poczekac Tropical MFC i podjac dopiero leczenie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te leki możesz mieszać i już podaje Ci argumenty dlaczego:

 

MFC i FMC nie jest lekiem jednoskładnikowym ale już złożonym preparatem.

W skład których wchodzą substancje takie jak:

Błękit metylenowa, zieleń malachitowa.

Zwłaszcza ta druga jest skuteczna w walce z tym pasożytem.

Błękit dodatkowo odkaża wodę...

Wiec sam preparat MFC/FMC już jest mieszanką leków...

teoretycznie przy leczeniu MFC/FMC radzi się podwyższyć temperaturę...

Temperatura która jest zabójcza dla kulorzęska to niestety aż 32st C i to około kilka godzin...

Raczej nie każdy gatunek to wytrzyma...

 

Pamiętaj, że wszystkie odkażalniki z wyjątkiem wody utlenionej i zieleni malachitowej mają szkodliwe działanie na rośliny, stosując leki należy liczyć się z możliwością ich zniszczenia.

 

Samą zieleń malachitową możesz dostać pod nazwą ICHTIOSAN (tropical) lub popularna ZIELONKA

 

Jakkolwiek chyba najskuteczniejszym lekiem przeciwko kulorzęskowi jest SERA COSTAPOUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za rady.Od poczatku walki z choroba zdechla jak narazie 1 rybka walce temperatura.Po tym u sumikow znikly kropeczki.Bylo to 2 dni temu dzisiaj dolalem 15 ml zoolek fmc i zmniejszylem temp do 30 stopni.Bystrzyki widze ze sa w slabej formie ale mam nadzieje ze wygram z choroba.Dziekuje wszystkim.Jak zwalcze skutecznie bede takze mogl komus pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...