Skocz do zawartości

jaki filtr zewnętrzny?


roofii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tutaj nowy ;) .Akwarium posiadam od 2lat.Do tej pory zdychały mi rybki,bo popełniałem podstawowy błąd :zamieszany: .Wyłączałem filtr na noc i zamiast podmianki,wymieniałem całą wodę w akwa :oops: .Mam filtr wewnętrzny(modelu nie da się odczytać).Akwarium 112L.Polećcie mi jakiś filtr zewnętrzny(nie kaskade).Mam na myśli konkretny model.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Polećcie mi jakiś filtr zewnętrzny(nie kaskade).

Ja osobiście proponuje cos takiego:

http://sklep-zoo.com/sklep/product_info ... ucts_id=32

:roll:

 

Ile masz kasy na filtr i podaj trochę więcej danych o zbiorniku. ;)

Czasami jest potrzebna mocna filtracja, a czasami z kolei jest niewskazana. Zależy to od obsady, biotopu itp. Tak samo potem się dobiera wkłady do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda pisałeś że nie kaskada, ale za 150 zł to za dobrego zewnętrznego nie dostaniesz, ale ja mam kaskadę FZN2 też w 112 l i jestem bardzo zadowolony, pracuje naprawdę bardzo cichutko, a spływająca woda z kaskady i odgłos przelewanej wody w głównej mierze zależą od odległości między lustrem wody a wyjściem z filtra jeśli jest to około 2 cm to wody prawie nie słychać, a nawet jak na mnie to ten plusk bardzo fajnie działa, też się wahałem bo różne opinie są na temat kaskady, ale naprawdę jestem bardzo zadowolony, natomoast jeśli chodzi o otwór w pokrywie to zrobiłem to w 5 minut za pomocą ostrego nożyka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN2 za słaby? Wkład w koszyku: mam gąbkę która były razem z filtrem i ceramikę, a mam ustawioną moc na 1/3 bo gdy daję większą to mam wirówkę w baniaku, producent zaleca go od 80 do 200l więc nie przesadzajmy, oczywiście można kupić i kubełek za 500 zł, ale po 1) nie każdego stać na taki wydatek, a po 2) nie każdy ma ochotę wydawać więcej pieniędzy skoro za mniejsze też spokojnie daje sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN2 za słaby? Wkład w koszyku: mam gąbkę która były razem z filtrem i ceramikę, a mam ustawioną moc na 1/3 bo gdy daję większą to mam wirówkę w baniaku, producent zaleca go od 80 do 200l więc nie przesadzajmy, oczywiście można kupić i kubełek za 500 zł, ale po 1) nie każdego stać na taki wydatek, a po 2) nie każdy ma ochotę wydawać więcej pieniędzy skoro za mniejsze też spokojnie daje sobie radę.

Właśnie dlatego że masz tylko gąbke i ceramikę co daje duży przepływ. Jakbyś pokombinował trochę z wkładami i jeszcze do tego założył prefiltr to FZN-2 byloby za mało. Ja również poleciłbym Ci kupić FZN-3 zawsze możesz zredukować przepływ a miejsca na wkłady nigdy za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 150zł na filtr to może Aquael MiniKani-120 ?? Do 112 w sam raz, zewnętrzny, cichy, ma cztery kosze i pompę zakładasz tam gdzie ci wygodnie.

Osobiscie nie polecam tego sprzętu, miałem z nim stycznosć i pozostawia wiele do życzenia... Po pierwsze sposób zalewania filtra trzeba naprawdę sporo cierpliwości. Po drugie regulacja przepływu - lepiej nie dotykać tej rączki bo bardzo łatwo się łamie. Zdecydowanie lepsza jest FZN-3 którą obecnie stosuje i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie polecam tego sprzętu, miałem z nim stycznosć i pozostawia wiele do życzenia... Po pierwsze sposób zalewania filtra trzeba naprawdę sporo cierpliwości. Po drugie regulacja przepływu - lepiej nie dotykać tej rączki bo bardzo łatwo się łamie. Zdecydowanie lepsza jest FZN-3 którą obecnie stosuje i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ja stosuję Minikani-120 w 30l krewetkarium i jakoś nie mam problemów z zalewaniem, a filtr stoi na tym samym poziomie co akwarium, poza tym ile razy zalewasz kubełek 1-2 razy na pól roku, no i rączka od regulacji przepływu, trzeba być naprawdę zdesperowanym aby ją złamać. Instalacja w pokrywie, również łatwiejsza, po co robić 6cm dziurę jak można dwa otwory, o powierzchni mediów filtracyjnych już nie wspominam bo to jak porównać wannę z umywalką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannabinol no to się zdecyduj, najpierw piszesz że FZN-2 jest za mały a FZN-3 lepszy bo nie chodzi o przepływ a o pojemność koszy z mediami. A teraz piszesz że MiniKani-120 nie jest dobry, pomimo że ma większe kosze od FZN-3. Hmmmmm czegoś tu nie trybię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja podlacze sie z moim pytaniem do tego tematu bo w sumie chodzi mi rowniez o zakup filtra

zakladam wlasnie akwarium 240l i jestem na etapie kupna filtra chce na to wydac do ok 700 zl jakie filtr mozecie mi polecic?

ewentualnie czy ma sens kupic filtr z grzalaka?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannabinol no to się zdecyduj, najpierw piszesz że FZN-2 jest za mały a FZN-3 lepszy bo nie chodzi o przepływ a o pojemność koszy z mediami. A teraz piszesz że MiniKani-120 nie jest dobry, pomimo że ma większe kosze od FZN-3. Hmmmmm czegoś tu nie trybię.

Kto ci powiedział że ma większe kosze????

Nie znasz się to się nie wypowiadaj

 

Ja posiadam fluvala 205 ale 105 też dał by radę.

Prosta budowa 4 koszyki na media filtracyjne.

Na pewno nie dadzą rady! te filtry nadają się (tak jak mini kani 120) do 80l max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci powiedział że ma większe kosze????

Nie znasz się to się nie wypowiadaj

 

 

Cannabinol, FZN-3 optycznie wydaje się mniejszy od minikani-120, ale może masz rację, a wystarczy zmierzyć. Dziś wyjąłem kosz z minikani-120 wsadziłem do niego cienką torebkę śniadaniową i zalałem wodą. Wody było mniej więcej 0,5cm od krawędzi kosza (bo kosze wchodzą jeden w drugi na tą głębokość). Potem przelewałem wodę do 1L pojemnika z miarka, wyszło że kosz ma poj. 1,2L. Co daje 4,8L na media filtracyjne. A skoro ty tak się znasz to zapewne masz FZN-3, więc powiedz jaką w sumie, mają pojemność dwa kosze w FZN-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kto ci powiedział że ma większe kosze????

Nie znasz się to się nie wypowiadaj

 

 

Cannabinol, FZN-3 optycznie wydaje się mniejszy od minikani-120, ale może masz rację, a wystarczy zmierzyć. Dziś wyjąłem kosz z minikani-120 wsadziłem do niego cienką torebkę śniadaniową i zalałem wodą. Wody było mniej więcej 0,5cm od krawędzi kosza (bo kosze wchodzą jeden w drugi na tą głębokość). Potem przelewałem wodę do 1L pojemnika z miarka, wyszło że kosz ma poj. 1,2L. Co daje 4,8L na media filtracyjne. A skoro ty tak się znasz to zapewne masz FZN-3, więc powiedz jaką w sumie, mają pojemność dwa kosze w FZN-3.

:D do mojego fzn-2 wchodzi litr i ma ponad dwa razy większy przepływ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaprzeczasz sam sobie, kilka postów wcześniej pisałeś że przepływ nie jest ważny. No i skoro do FZN-2 wchodzi 1L to niech do FZN-3 wchodzi 2 no 3L to w dalszym ciągu jest to dużo mniej niż w minikani-120.

Poza tym przepływ rzędu 1000l/h w 112L akwarium nie jest potrzebny, no chyba że bakterie w filtrze też przełączasz w tryb turbo, bo inaczej to woda przeleci mając tylko filtracje mechaniczną przy tak małym złożu biologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaprzeczasz sam sobie, kilka postów wcześniej pisałeś że przepływ nie jest ważny. No i skoro do FZN-2 wchodzi 1L to niech do FZN-3 wchodzi 2 no 3L to w dalszym ciągu jest to dużo mniej niż w minikani-120.

O widzisz no to nie doczytałem ;) jak szukałem czegoś o tym filtrze to natrafiłem na informacje że ma pojemność 1l nie pomyślałem że mowa o jednym z 4 koszyków

Ale wiesz że przepływ podany przez producenta 350l/h jest mierzony bez mediów filtrujących? Myślę że jak się go zapakuje to przepływ mocno spadnie a później jeszcze się przytka syfem z akwa ;) Dlatego uważam że nie nadaje się do akwarium większego niż 80l

A tak w ogóle większy filtr nie jest do większego akwarium, tylko do większej obsady ryb :)

No i o to chodzi. Przeglądnij obsady na forum, praktycznie każde akwa jest przerybione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...