Jump to content

Mleko w akwarium - problem

Recommended Posts

Witam,

Mam akwarium od 6 lat. 80l.

Przez ten cały okres nic sie nie działo prócz ospy 2 lata temu.

Jednak od kilku dni mam mleczną wodę. NIe kupowałem nowych kamieni/żwirku itp.

Dziwne jest to iż w dzień woda jest cała mleczna i widać że rybki się duszą. WYmieniłem wodę 3 razy w tygodniu - oczywiście nie całą ale dziś miałem pierwsze ofiary. Na wieczór pojawia się ów mleko na tafli wody i nad ranem ropływa się po całym akwarium.

Czy komuś kiedyś się coś takiego przydarzyło?

Jak to rozwiązać? obawiam się że do jutra nie będę miał żadnej rybki.

W akwarium wymieniam 1/3 wody raz na miesiąc od 6 lat i było ok.

Woda nie zbielała od wymiany wody.

Pompka chodzi cały czas na okrogło - mam filtr poza akwariowy AQUA (węgiel, żwir i gąbka)

Parametrów wody nie znam - nie miałem z nią nigdy problemów.

Wydaje mi się że jeżeli miałbym zły/zepsuty filtr woda może by się zepsuła w tydzień.

A tu z dnia na dzień zrobiła się biała.

Przypatrując się jej wygląda to jak mikroskopijne miliony bąbelków które na noc zbierają się na tafli aby spowrotem w dzień wymieszać się z wodą.

Pompka jest na 100L. ja mam 80L akwarium,

Kupiłem 2 tygodnie temu roślinkę (trzcina jakaś) rybki miały jej nie zajdać - ale ją nadrzarły.

Kupiłem tez nowy nie sprawdzony wczesniej pokarm dla glonojadów pastylki jakieś i po 2 dniach miałem ten osad.

czy to możlwie że po małych pastylkach zrobiło się coś takiego?

Jezeli na tafli wody robi Ci sie osad to znaczy ze pompka robi za mały ruch wody,ustaw pomke tak zeby woda na wierzchu akwarium miała lekki ruch a nawet tak zeby powstawały minimalne fale.Druga przyczyna moze być taka ze podczas wymiany wody wlewasz nie odstała wczesniej wode z chlorem.

czyli zgasić im całkowicie światło?

wlałem coś na te pierwotniaki podłaczyłem dodatkowe napowietrzanie i wyciągnąłem z filtra węgiel i żwir - zostawiłem samą gąbkę.

zobaczymy co będzie rano. Dam znać.

Share

• Create New...