Jump to content
Sign in to follow this  
lukniz200390

Problem - czerwone skrzela u ryb

Recommended Posts

mam akwa 240l wyjechałem na tydzien. brat zobaczył ze ryby maja czerwone skrzela i podał costapur 5,5ml a nastepnego dnia poszedł do zoologicznego i gosciu powiedział zeby dodał healthosacn -Tropical i tak zrobił woda zrobiła się jasno zielona. moje ryby to:2xbocja,40 x neon inesa, 10 krewetek, 3x kosiarki 3 zbrojniki, 5 gupików. Co sie moze stac moim rybom?, czy mozna mieszać te dwa preparaty?co zrobić????ryby zachowuja sie normalnie.

maziama: Zmieniłam tytuł tematu, następnym razem proszę bardziej precyzyjnie określić problem.

Rybki pewnie się zatruły. Powiedz jak często i jak duże robisz podmiany oraz jak długo twoje akwarium stoi zalane wodą i kiedy wpuściłeś ryby. Koniecznie zrób testy na No2, No3.

wode podmieniam raz w tygodniu po jakies 30%. ph to 6.8. a innych testów nie posiadam;/mam duzo roślin. akwarium stoi juz jakies 2 misiace

w przyszłym tygodniu ma przyjechac moj kolega który zakłada akwaria, dac biogrunt nowe oświetlenie co2. neony maja czerwone skrzela i juz pare wyrzuciłem trupów;/na skórze widziałem takajkby rane malutka taki jakby bąbel

Zauważyłeś jakieś dziwne zachowanie u ryb? Ciężko oddychają, pływają pod powierzchnią? Jakieś zmiany skórne? I które ryby mają zaczerwienione skrzela? Musisz koniecznie zmierzyć No3 i No2, to podstawowe parametry. Gdybyś zrobił test wszystko by się wyjaśniło.

ryby zachowuja się normalnie , są żywe mają piekne kolory.karkie je vitabin, i pokarmem który dał mi kolega sam go robił podaje go paletkom i swoim neonom dlatego takie są duze i piekne.

To pozostaje tylko obserwować. Wlewałeś jakąś chemie ostatnio? Kiedy czyściłeś i jaki masz filtr? I czy kolor skrzeli zmienił się tak nagle, i czy bardzo się różni od poprzedniego? Zaobserwowałeś zmętnienie wody przed wlewaniem leków?

filtr mam aqualel unimax 250. no brat mi wczoraj wlał costapur wczoraj;/ja dzisiaj wróciłem i katrze zielono w akwarium;/ale ryby sa normalne.woda nie była zmetniała ani nic. filtr czysciłem tydzien temu.skrzela mysle ze powinny byc rózowawe a sa czewone.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this