Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem nowa na forum, obecnie mam akwarium 112l (prowadzone od maja 2009).

Pod koniec miesiąca kupujemy akwa 450l i pojawiaja sie problemy. Akwa jest dosc spore i za bardzo nie wiem od czego zaczac.

Czy taki filtr jest odpowiedni:

http://www.allegro.pl/item937306701_promocja_filtr_zewnetrzny_1400l_h_cena_jakosc.html

Jeśli nie moze dodala bym jakis wewnetrzny.

Co do podloza chciala bym bazalt, ale nie wiem czy u nas dostane....;/

Wiec pewnie beda zwykle kamyki akwarystyczne granulacji 0,2-0,5mm

 

Co do obsady:

5-6xGurami dwuplamy

60-80xrozbora klinowa

zastanawiam sie nad jakims drugim wiekszym stadkiem ale pewnie zostana te 2gatunki.

 

Akwa bedzie jak najbardziej low tech. W 112l mam i jestem zadowolona z panujacych warunkow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 112l non stop mam wykwit jakichs glonow teraz nitki, wczesniej nie wiem od czego woda mi mentniala, a lampa uv jest w takich wypadkach przydatna;)

Lampa nie musi byc przeciaz ciagle wlaczona, raz na jakich czas gdy zajdzie potrzeba bede jej urzywala;)

 

 

Co z tym podlozem? Ile kg bedzie mi potrzebne? Bo wszystko kupujemy teraz tylko akwa na koniec zeby od razu mozna bylo zakladac... przeciez i tak mies bedzie stalo niezarybione...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 112l non stop mam wykwit jakichs glonow teraz nitki, wczesniej nie wiem od czego woda mi mentniala, a lampa uv jest w takich wypadkach przydatna;)

Lampa nie musi byc przeciaz ciagle wlaczona, raz na jakich czas gdy zajdzie potrzeba bede jej urzywala;)

 

Ekmh... likwiduje się przyczynę, nie skutek - więc lampa to nie panaceum na wykwity i glony ;)

Prawidłowa obsada, filtr, opieka nad akwarium, oświetlenie, nawożenie i wykwity nie mają fizycznie prawa bytu ;)

Nie wiem w którym miejscu jest umiejscowiona ta lampa, ale jak bezpośrednio nad wkładamy to nawet jak włączy się ją raz na dwa tygodnie to będzie dezynfekowała bakterie nitryfikacyjne. Natomiast jeśli znajduje się w osobnej komorze, lub na wężu to nie widzę problemu.

Co do samego filtra, marka nic mi nie mówi - wydaje mi się że to jakaś niesprawdzona chińszczyzna. Nie sugeruj się huraoptymistycznym opisem na allegro i gratisami [swoją drogą ich wartość nie przekracza 2zł...] ;)

Zdecydowanie lepiej dopłacić i dać więcej za jakiś sprawdzony markowy filtr który nie zepsuje się po tygodniu, a nawet jeśli to kupno nowych części nie będzie wiązało się z wyjazdem do Tajwanu ;)

 

A jakie podłoże chcesz mieć? Jakie wymiary dna? Dajesz substrat pod żwir? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa na ziemi ogrodowej ze standardowa pokrywa. (low tech)

Akwa bez zadnych udziwnien;)

Sam filtr i nic poza tym;)

 

 

Robilam eksperyment ze stara 115l i powiem wam ze rosliny rosna bez zadnego oswietlenia bo akwa stoi bezposrednio na naslonecznionej scianie, rybki tez czuja sie dobrze, w tym akwa postawilam na filtracje i wody nie podnieniam od pol roku..;D Tylko dolewki. Mieczyki rozmnarzaly sie jak glupie.... wiec oddalam prawie wszystkie bez ostatniego miotu bo takiej drobnicy nie moglam odlowic(1cm)...

 

Tak ze uwazam ze jak sie chce miec ladne akwa mozna je miec tanim kosztem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przy akwarium 450L. minimalny filtr to jakieś 10 litrów pojemności + dołożenie 1-2 litrów dodatkowej ceramiki. Np. taki: http://allegro.pl/item942923276_elite_c ... hagen.html lecz tak jak mówię, tu nie będzie żadnego zapasu ...

Snoopy: nie bierz posta powyżej na serio. gość już nie po raz pierwszy sam sobie zaprzecza i wprowadza jakąś swoją szkołę. W linku który Ci podał producent sam piszę że jest to filtr do 300l max, czyli sporo za mały. Popatrz coś wielkości Unimax500. a osobiście bym szukał jeszcze większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam nieco inne pytanie ale nie chce śmiecić na forum nowym tematem i podepnę się do tego:) Mianowicie mam pewien problem, kopiłem kqa 540 l i nie wiem na czym je ustawić. Byle szafka nie wystarczy bo po zalaniu woda + dekoracja będzie ważyć sporo. hoduje rybki od dziecka czyli ok. 14 lat a obecnie mam małe aqa 112 l ale moja para skalarów się w nim raczej nie czuje za dobrze bo jest małe i dlatego zdecydowałem się na takie duże aqa ( w dodatku kopiłem za nie wielkie pieniądze;)) szafki pod takie aqua nie są tanie wiec zwracam się do Was o pomoc i rade na czym jeszcze można ostawić takie akwarium bez ryzyka pęknięcia itp. Myślałem nad zrobieniem konstrukcji z kątowników i obicia płytą meblowa, co o tym myślicie?? liczę na wasze doświadczenie i uprzejmość Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskulap-suw, chłopcze, czy przeczytałeś dokładnie ze zrozumieniem cały temat i czy wiesz co stanowi o tym do jakiej pojemności akwarium filtr się nadaje? Czy wiesz co to jest akwarium low tech? Zanim otworzysz buźkę to się doucz !

 

Jakbym Ci napisał, że tak duże akwarium może być dobrze prowadzone w ogóle bez filtra zewnętrznego to chyba byś powiedział, że zwariowałem, prawda?

Przepraszam Cię [Przemo], faktycznie nie doczytałem ze zrozumieniem. Fakt faktem że nawet przy niektórych akwariach nie stosują filtra a sam "brzęczyk", ale to w zależności od obsady która jest planowana, bo czasami może być że sama ziemia nie da rady przefiltrować wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się;) W mojej 112l mam filtr do 60l akwa i woda czyściutka jak kryształ;)

Fakt faktem mam w akwa tylko 2gurami dwuplame i 5 rozbor klinowych za to bujna roślinność która tez dobrze filtruje;)

 

 

ŁYSY:

Ja pod moje tez będę miała konstrukcje z konrownika obitą płytą meblowa;) Tez z obawy ze szafka nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aqua bez filtra to powiem ze mam dwa takie i w jednym z nich trzymam narybek. Akwarium ma ok. 60L i jest zarośnięte mchem jawajskim a woda kryształ i nie zmieniana od ponad 2 lat. jedynie podmieniam część wody aby zachować równowagę i parametry wody żeby mini eqo system był zachowany.

 

snoopy12 - jakiej wielkości będziesz mieć to aqua?? Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...