Skocz do zawartości

Jaką macie maksymalną wysokość akwarii


Rekomendowane odpowiedzi

nie znajdziesz zbiornika wyższego jak 60cm chyba ze na zamówienie a powodem jest to ze głębokośc zmniejsza ilośc swiatła docierającego do dna...... Mozna sobie zamówic oczywiście wysoki zbiornik Mój ma mieć 80 cm ale będzie tam 450w oświetlenie i to nie świetlówki tylko HQI ....... ryby które przebywają w górnych strefach moz na z powodzenim wprowadzać do zbiorników 60cm rybki takie jak pstrążnice czy motylowce . Trzcina w akwarium nie słyszałem ale nie mówie ze nie można tylko zbiornik musi byc odkryty przynajmniej czesciowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znajdziesz zbiornika wyższego jak 60cm chyba ze na zamówienie a powodem jest to ze głębokośc zmniejsza ilośc swiatła docierającego do dna...... Mozna sobie zamówic oczywiście wysoki zbiornik Mój ma mieć 80 cm ale będzie tam 450w oświetlenie i to nie świetlówki tylko HQI ....... ryby które przebywają w górnych strefach moz na z powodzenim wprowadzać do zbiorników 60cm rybki takie jak pstrążnice czy motylowce . Trzcina w akwarium nie słyszałem ale nie mówie ze nie można tylko zbiornik musi byc odkryty przynajmniej czesciowo

Na zamówienie, zdecydowanie.

Światło przechodzi też przez szyby boków.

Trzcina nie może być cała pod wodą, bo się udusi, więc powinien być odstęp od góry (myślę, żę chociaż z 40 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli mówiąc odstęp od góry?????????? jesli by dać kłącze ono wyrośnie pod wodą i wyjdzie ze zbiornika jakiej wysokości on by nie miał

Liście muszą wyrosnąć, bo inaczej roślinka się udusi. Jeżeli roślinka jest młoda, a jest za głęboko, to nie urośnie, tylko padnie. Tak samo, jeżeli nalejesz wody do pełna w akwarium i zacznie się zawijać pod pokrywką, to stracisz roślinki, albo zmarnieją bardzo. Musi być zapewniona przestrzeń do oddychania dla roślin wynurzonych jak trzcina, pałka, tararak.

 

Gdyby ktoś chciał się ich pozbyć z oczka, bajorka, to wystarczy wykosić dość głęboko w sumie z trzy razy (w maju i czerwcu) i jest po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...