Skocz do zawartości

240 litrów


Rakatanga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem dość świeży jeśli chodzi o akwarystyke, chciałem prosić o podpowiedź co zmienić, dokupić, oddać do mojego akwa.

Obsada:

3x Skalar

3x Molinezja czarna - 2 samice i 1 samiec

3x Molinezja żółta - 2 samice i 1 samiec

3x Mieczyk - 2 samice i samiec

2x Danio pręgowane - parka

7x Gupik - 4 samice i 3 samce

2x Ostronos

1x Platka

2x Brzanka różowa

1x Brzanka liniowana

5x też chyba brzanka - rybki denne, pływają w grupie, mają dosyć wysokie płetwy i czarne kropki zaraz za głową

2x Glonojad ( chyba Zbrojnik kolumbijski )

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem dość świerzy jeśli chodzi o akwarystyke, chciałem prosić o podpowiedź co zmienić, dokupić, oddać do mojego akwa.

Obsada:

3x Skalar

3x Molinezja czarna - 2 samice i 1 samiec

3x Molinezja żółta - 2 samice i 1 samiec

3x Mieczyk - 2 samice i samiec

2x Danio pręgowane - parka

7x Gupik - 4 samice i 3 samce

2x Ostronos

1x Platka

2x Brzanka różowa

1x Brzanka liniowana

5x też chyba brzanka - rybki denne, pływają w grupie, mają dosyć wysokie płetwy i czarne kropki zaraz za głową

2x Glonojad ( chyba Zbrojnik kolumbijski )

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

1. Skalary trzymamy w parach

2. Molinezje, gupiki, płatki- nie szkoda ci takie akwarium na żyworódki?

3. Brzanki będą obgryzać ogony długo płetwiastym rybom ;). Najlepiej z nich zrezygnować lub utworzyć stado ( myślę że ok. 15 sztuk brzanek z jednego gatunku np. sumatrzańskie)

4. Te "niby" brzanki to na pewno nie brzanki bo one nie są rybami dennymi. Może daj link do zdjecia, opisu tej ryby to zidentyfikujemy.

5. Możesz dać śmiało 1+2/3x zbrojnik kolumbijski.

6. Jeśli zrezygnujesz z brzanek to może stado innych rybek w toni? neony, danio, razbory... 20 sztuk.

7. Na dno do zbrojników może stadko kirysków np. 8x kirysek panda + 6x otosek (rosną małe, a ich sferą życiową są kamienie, szyby, żwir, korzenie, więc myślę że nie będzie im ciasno ;). Zbrojniki oczywiście jedzą glony ale ich praca jest mniej wydajna wraz z upływem wieku. Otoski są bardziej pracowite :P.

8. Aha i zapomniałbym, zrezygnuj z ostronosów, lepsze będą spokojniejsze ryby i mniejsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary rzeczywiście masz rację lubią podskubywać neony, ale jeśli się na nie zdecydujesz wybierz czerwone, są większe.

Najlepiej kup na początku neony czerwone poczekaj aż podrosną i ustatkują się. Gdy będą w pełni oswojone zakup skalary, ta technika sprawdza się i skalary dorastając z neonami z czasem akceptują je ;). Barwieniec jest rybką stadną:

:arrow:http://www.superakwarium.pl/barwieniec- ... id400.html

 

[EDIT]

 

Doszło do pomyłki, ja myślałem że ty dopiero zamierzasz mieć te rybki, w takim razie nie kupuj neonów a zastanów się nad większymi stadnymi rybami. Może tetry czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GostMati dzięki za podpowiedź, troszkę szkoda mi się pozbywać tylu ryb.

 

No ale powinieneś.

Najpierw oddawaj ryby, później dokupuj - to ważne ;)

Rada na przyszłość, przed kupnem ryb zawsze poczytaj o ich wymaganiach itd i nie doprowadzaj do sytuacji gdy nie wiesz co kupujesz...

Najlepiej jakbyś ograniczył się do max 5 gatunków, ale za to liczniejszych i lepiej dobranych.

W "zupie" ryby nie czują się najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze poza skalarami, które dokupiłem reszte rybek miałem w 60l, więc pozostaje mi oddać to co mi zaproponowaliście a resztę dokupić.

A w związku z tym, że 60l traktowałem jako prezent dla syna. kupowałem wszystko co mi powiedzieli w zoologicznym,że się nadaje do ogólnego akwa.

Ale teraz złapałem bakcyla i dlatego proszę o pomoc bo chciałbym się tym zająć troszke bardziej, w tym sensie, że nie chcę opierać wiedzę tylko o to co mi powiedzą sprzedawcy, którzy chcą mi wcisnąć jak najwięcej

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...