Skocz do zawartości

[112l] po restarcie


Lafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym abyście skrytykowali moje akwa(mam je od 2 miesiecy), co by w nim jeszcze zrobić.

 

wym. 80x35x40 (typowe 112l profi)

ośw. 2x18W (Juwel Color-lite+ Osram Flora) - w przyszłości +1x24W jeszcze nie wiem

Filtr Eheim 2010

Temp. 25'C Eheim Jager 100W z terostatem

 

Obsada:

20 Neon (iness czerwony czarny)

4 Bystrzyk barwny

5 Bocja wspaniała

2 Bocja siatkowa

2 labeo (zielony albinos)

1 kosiarka

2 otosek

5 zbrojników

2 bojownik (samica i samiec)

 

Rośliny

DOwiem sie albo ktoś rozpozna

 

Bocje wsp. jak podrosnąto oddam także narazie muszą zostać.

Dzięki za każdą krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętna woda, nie myślałeś o jakimś lepszym filtrze [kaskada/kubełek]?

Myślę że inne tło by bardzo dużo zmieniło na plus.

Obsada... bocje nie do tego litrażu, zbrojników za dużo, bojki trzyma się w haremach, kosiarki są stadne....

Dlaczego pokrywa jest podniesiona z jednej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowniki: samica mi jedna padła( miała nastroszone i blade łuski )

Kosiarka: padła miała nadęty brzuch i była "anemiczna" (nonstop siedziała na lisciach)

Co do zbrojników to jest więcej niż było (3 "złote" na początku) ponieważ miałem inwazje glonów.

Pokrywa jest uniesiona ponieważ nieraz wstawiam kaskadę. Tło chciałem zostawićbo dopiero jest umieszczone a jak dodam jeszcze jedną świetlówkę to mam nadzieję że będzie lepszy "efekt".

Woda nie jest mętna tylko aparat to f480

DziEki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnymi rzeczami nie będę się powtarzał po moich poprzednikach,ale:

Dosadził bym jakieś roślinki na tył,obsadził bym korzeń mchem.Jeśli chodzi o roślinki ,to po lewej stronie masz anubiasa,powinien być przymocowany do korzenia lub skałki.Nie powinien być posadzony jak normalna roślinka w żwirku.Jeśli chodzi o obsadę to pozbądź się zbrojników,a dokup sobie otoski.

Ogólnie akwarium jest ok,zobaczymy jak będzie wyglądać za miesiąc,jak nie które rzeczy poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym anubiasem masz racje ponieważ przed przesadzeniem (przycinaniem a raczej rozcinaniem) był posadzony tak ze kożenie było widać i rósł jak szalony.

Pytanie jeszcze o krewetki. Mam jedną amano, i czy można do tego squadu dodać np.red cherry.

Pokrywy nie chciałbym ciąć, ponieważ narodowy fundusz zdrowia narazie cofną mi dotacje na filtr zewn.,więc muszę się bawić z kaskadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie żeby dodać bimbrownie, mam już przygotowaną i działała wcześniej przez tydzień, ale jak sie wczytałem to powinno być co najmniej 0,5W NA L, a jest 0,36, czy poczekać aż dodam jeszcze +24W?? W tej chwili daje JBL Ferropol!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie żeby dodać bimbrownie, mam już przygotowaną i działała wcześniej przez tydzień, ale jak sie wczytałem to powinno być co najmniej 0,5W NA L, a jest 0,36, czy poczekać aż dodam jeszcze +24W?? W tej chwili daje JBL Ferropol!?

Sens jest, szczególnie że masz już gotową ;)

Na efekt "wow" musisz poczekać aż będzie lepsze światło, ale nawet bez niego powinieneś zobaczyć delikatną poprawę jak chodzi o wzrost roślin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj bimbrownię- w końcu CO2 to podstawowy składnik budulcowy roślin, a oświetlenie pewnie dodasz bo to nieuniknione (nie zmarnujesz chyba tych roślin co już masz). Ja nie mam pełnych 0.5/l a mimo to bez bimbrowni flora kulała - teraz to co innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Od pewnego czasu zauważyłem dziwny liść na jednym z anubiasów, okazało się że zakwitł.Poza tym posadziłem kilka z nich na korzeniu.Podłączyłem bimberek i czekam na dalsze efekty. Dodałem także Pielęgniczkę Kakadu (1 +3), a oddałem 2 zbrojniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po 3 tygodniach.

Bimbrownia działa i "efekty" jakieś są. Pistia strasznie się rozrasta, gdy kupiłem było ich 3 połączone ze sobą a teraz jest około 20 z czego drugie tyle oddałem. Doszły także 3 Ampullarie ale nie wiem czy się ich pozbyć ponieważ wcinają rośliny.

Kolejna walka z glonami na szybie tym razem jbl algol, może ktoś wie czy to jest skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...