Skocz do zawartości

porządki w akwarium


Szwedzik10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie informuje, że nie wiem, czy trafiłem w odpowiedzni dział, więc jak coś nie gra to przenieść.

No to tak. Mam akwarium roślinne podchodzące pod Japońskie. Od roku mam problem z zatoczkami i płazińcami. Chce raz na zawsze z nimi skończyć. Chciałbym zrobić to tak :

- wymienić cały żwirek, bo w tym nie podoba mi się granulacja. Chce pozbyć się tego co tam żyje.

- faune ( neonki, krewetki, otoski i helenki ) dać do rozwijającego sie mcharium o pojemności 9L, oczywiście tymczasowo : ) Jako kwarantanne

- flore dać do akwarium głównego, czyli tego w który toczy się ta akcja. Ale tam pływały by tylko w wodzie z nadmanganianem potasu. Chce zniszczyć wszelkie pozostałości po tych gnoj***ch ( zatoczkach, wypławkach itd. )

- filtr, grzałke, termometr dodatkowo oczyścić mechanicznie z wszelkich szkodników.

Moje pytania:

- czy mchy ( phoenix, taiwan ) i blyxa japonica przetrwają nadmanganian potasu? ( ewentualnie chemie do zwalczania właśnie tych szkodników ) Chodzi mi o to czy nie umrą.

- ile trwała by ta kwarantanna flory? ( dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik załatwiłby sprawę wypławków, a helenki zatoczków.

Jeśli chcesz zrobić "całkowity" restart, łącznie z zdezynfekowaniem filtra to powinieneś czekać pełne dwa tygodnie aż akwarium dojrzeje. Jeśli jakieś zatoczki lub wypławki przetrwają, po tym czasie byłyby już widoczne.

Co do nadmanganianu i innej chemii - jeśli z nimi nie przesadzisz to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Atreyu, proponuję Ci zobaczyć ile trwa cykl azotowy lub poczytać posty osób, które stawiały nowe akwaria - po 2 tygodniach bardzo wzrasta NO2 i utrzymuje się na śmiertelnym poziomie jeszcze tydzień. Nie licze sytuacji, kiedy ktoś ma duże szczęście lub stosuje wodę i wkłady filtra z innych akwarii, wtedy udaje się pominąc ta fazę i akwarium startuje szybko.

Cykl azotowy trwa cały czas, sama nazwa to wskazuje ;)

Dwa tygodnie wystarczą by rozkręcił się na tyle żeby można stopniowo było wpuszczać ryby.

Jakoś na tym forum przyjęło się dwa tygodnie, kilkadziesiąt osób już tak zrobiło [ja też i objawów zatrucia nie stwierdziłem]. Żadna rybka po tym nie umarła, nie musisz tego wyjaśniać. ;)

Mów co chcesz, praktyka pokazała że najwidoczniej kilkadziesiąt osób miało szczęście ;)

Warto zauważyć że autor tematu ma dwa akwaria, więc tak jak napisałeś, może dolewać z niego wody do dojrzewającego baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mchy ( phoenix, taiwan ) i blyxa japonica przetrwają nadmanganian potasu? ( ewentualnie chemie do zwalczania właśnie tych szkodników ) Chodzi mi o to czy nie umrą.

- o to mi tak naprawdę najbardziej chodzi.

na tym forum tak się przyjęło i wszystkim w tyle startuje, bardzo ciekawe

- tu nie chodzi o to, że na forum

tak się przyjęło

tylko o swoje własne doświatczenia. Oczywiście im dłużej tym lepiej, ale tutaj podane jest tak zwane minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sie zgodze, że tak powstają mity, ale tu podane jest minimum. Lepsze to niż na przykład 5 dni.

- czy mchy ( phoenix, taiwan ) i blyxa japonica przetrwają nadmanganian potasu? ( ewentualnie chemie do zwalczania właśnie tych szkodników ) Chodzi mi o to czy nie umrą.

odpowiedzcie :)

i już koniec gadania na temat tego dorastania zbiornika, bo to nie na temat ( mod zablokuje, a ja chce dostać odpowiedź xD więc jak ktoś ma ochote, to proszę pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...