Skocz do zawartości

[120L] Ogólne


liberta1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Prosze o ocene, opinię i porady.

 

Zbiornik 120 l 80x35x40 z pokrywą

Filtr aquel turbo 650 (wkład ceramiczny i węglowy, gąbka, powietrze ustawione na 1/4 )

Grzałka 200w z termostatem (tak duża moc ze wzgłedu że mieszkam w kamienicy bez centralnego ogrzewania a czasem gdy wyjeżdżam na wekend nie pale w piecy i wtedy robi się bardzo zimno)

Oświetlenie na razie standard z kompletu 2x18w

 

Na dnie:

Torf ph3-5 warstwa 1-3cm

Żwirek 3mm warstwa 2-5 cm

Zwirek 5mm warstwa 0,5-1 cm

Z prawej strony jest sam piasek (plaża)

Grota z korzeni (dojdą jeszcze, tak żeby zrobic jeszcze jedną kryjówkę)

 

Obsada:

Rośliny

Crypyocoryna nana

Bacopa Caroliniana

Echinodorus horizontalis

Echinodorus amazonicus

Orzech wąskolistny (rośnie ok.1cm/2godz. w ciągu tygodnia 3 duże liście)

Gałezatka

 

Ryby

Pielegniczka ramireza 3(chyba 1 samiec)

Brzanka purpurowa 14

Kirys pstry 6

Dojdzie 6 otosków

 

Mam zamiar zrobić trawniczek ale nie wiem z czego, pokryc korzenie zielenią lecz też nie wiem czym, na razie są gałęzatki. No i oczywiście zmienić tło na ciemniejsze i bardziej jednolite.

Poradzcie czy zostawić parkę ramirezek, czy mogą być dwie parki? Czy zmienic oświetlenie, nawozić rośliny?

Czekam na opinie i porady.post-4900-13685158589383_thumb.jpgpost-4900-13685158589895_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem roślin ja bym pomyślał o dodatkowych świetlówkach. Po dołożeniu światła czyli przynajmniej żeby łącznie było 0,5W/l a następnie pomyślałbym o bimbrowni. Co do nawozów to polecam sole i jakiś nawóz z żelazem np: ferro +, aqua gainer. Pod żabienice polecam kulki gliniano torfowe. Tło - mi osobiście podoba się jednolite czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to tu pływają nie brzanki purpurowe- tylko różowe, poza tym nie wspomniałaś, że masz tam gurami mozaikowe i brzanki sumatrzańskie. Po co w typowo azjatykiej obsadzie dodałaś pielęgnice? Przecież zupełnie tu nie pasują :( Ogólnie nie jest źle, akwa całkiem całkiem, dobrze że są żywe rośliny i nie ma żadnych zameczków...:) Wiem jaki to wydatek, ale narazie zieleni jest mało. Kup coś szybko rosnącego, co w miesiąc ci zazieleni całe akwa - polecam rogatka, hygrophilę i kabombę. Zanim się obejrzysz będzie zielono :) Proponuję przenieść całą roślinność na środek - skoro masz takie oświetlenie łącznie z korzeniem porośniętym gałęzatkami. Boki mogą stanowić wolną przestrzeń do pływania i też będzie super. Tło aut!!! Brystol (w twoim przypadku dwa- łącznie za 4zł) będzie wyglądał sto razy lepiej niż ta fototapeta. Jeśli go pognieciesz (ja mam tak zrobione) będzie lepszy niż niejedno kupne strukturalne. Upierałabym się przy czarnym - białe przy tak małej ilości roślin wyglądałoby łyso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło wymień na ciemne :D żadne jasne... zieleń ładniej komponuje się na czerni. przy jasnym wszystko będzie zlane jak dla mnie.

Tło bym zostawił, ładnie się komponuje. Na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić gdzie kończy się akwarium a zaczyna tło. Bardzo ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to tu pływają nie brzanki purpurowe- tylko różowe, poza tym nie wspomniałaś, że masz tam gurami mozaikowe i brzanki sumatrzańskie. .

Tak na początku były b.różowe i gurami ale te ryby dorastają do 15 cm a wiec je oddałem. Tło , pracuję z córką nad strukturą z styropianu wypalaną acetonem w odcieniach błekitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moe ramirezki które mam dobiero od tygodnia wytarły sie no ale samiec "olał" sprawę i samica nie poradziła sobie z kiryskami. Muszę dodać parę płaskich kamieni bo nierówne dno ze żwirku zasłania składanie ikry. AAAAAAAA 2 ramirezka (samica) usunięta Przeszkadzała w tarle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początku były b.różowe i gurami ale te ryby dorastają do 15 cm a wiec je oddałem. Tło , pracuję z córką nad strukturą z styropianu wypalaną acetonem w odcieniach błekitu

Dobrze zrobiłeś:) (przepraszam że wcześniej odmieniłam Cię po żeńskiemu)

A wytłumacz mi proszę jak wypalać styropian acetonem? Słyszałam, że wypalarką można zrobic a'la strukturkę, ale acetonem? Czy chodzi o rozlanie acetonu po powierzchni i podpalenie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na początku były b.różowe i gurami ale te ryby dorastają do 15 cm a wiec je oddałem. Tło , pracuję z córką nad strukturą z styropianu wypalaną acetonem w odcieniach błekitu

Dobrze zrobiłeś:) (przepraszam że wcześniej odmieniłam Cię po żeńskiemu)

A wytłumacz mi proszę jak wypalać styropian acetonem? Słyszałam, że wypalarką można zrobic a'la strukturkę, ale acetonem? Czy chodzi o rozlanie acetonu po powierzchni i podpalenie czy jak?

Na styropianie robiłem bruzdy za pomocą patyczka chiginicznego ( do uszu) maczanego w acetonie moze byc rozpuszczalnik ale on smierdzi. patyczkiem wychodzą waskie rowki , potem poprawiłem je wacikiem . zanim doszedłem do perfekcji zmarnowałem 3 arkusze . zaraz przymiarka zobaczymy jak wyglada.

 

EDIT:

 

 

 

(przepraszam że wcześniej odmieniłam Cię po żeńskiemu)

 

"liberta"z włoskiego wolność

 

mei: posty się edytuje! Przeczytaj regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...