Skocz do zawartości

[kirysek] tarło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rozmnożył mi się kirysek spiżowy i pstry. Wczoraj znalazłem na roślinach, szybach i żwirze mnóstwo jajeczek. Oczywiście odseparowałem je do kotnika od innych rybek bo neony ją podjadały. Policzyłem potem ikre i jest jej około 100 ziarenek. Czy ktoś już rozmnożył kiryski? Jak dalej się nimi opiekować? I błagam nie piszcie żebym użył opcji szukaj bo to sytuacja wymagająca natychmiastowego zareagowania. Pierwszy raz rozmnożyły mi się rybki ikrorodne i to w akwarium ogólnym, więc chciałbym uratować chociażby kilka sztuk małych rybek. :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ikrę w miarę możliwości powinieneś przenieść do drugiego zbiornika, gdyż może zostać uszkodzona bądź skonsumowana przez inne ryby. Woda musi być w miarę możliwości czysta, bo w innym przypadku ikra spleśnieje. Niektóre źródła podają żeby odkażać wodę trypoflawiną. Potrzebne jest tez dobre napowietrzenie.

Życzę powodzenia i czekam na wiadomość czy się udało coś odchować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki moniczka. To już 3dzień ikry w kotniku. Robi się coraz większa i w środku widać coś czarnego. Nie mam drugiego akwa ale przeniosłem ikre do kotnika bo neonki ją podjadały :) Woda w moim akwa zawsze jest krystalicznie czysta. Filtr to kaskada zewnętrzna aquaela fzn-1. Co 2 tygodnie robię czyszczenie filtra. Wkłady: węgiel aktywny, wata sera, gąbka ,zeolit.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...