Skocz do zawartości

[danio] tarło


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zaikrzoną samicę dania pręgowanego. Czy mogę przełożyć ją do kotnika dla ryb żyworodnych z siateczką? Czy jest możliwość, że przy udziale dwóch samców i tej samiczki będę miała ikrę? Przełożyć ją planuję wieczorem, a o 6 rano zaświecić świetlówkę. Czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przygotowują się do tarła w parach niż w większej grupie. Akwarium tarłowe powinno mieć pojemność 10-50 litrów. Na jego dnie powinna się znaleźć siatka ochronna oraz kłębek mchu jawajskiego. Można je wypełnić przegotowaną wodą o temperaturze ok. 24 C, pH 7,0, twardości do 10 dGH . Przed tarłem samice oddziela się od samców na 7-14 dni. Ryby umieszcza się w akwarium tak, aby na jedną samice przypadały dwa samce. Ryby umieszcza się w akwarium tarłowym wieczorem, przed zgaszeniem światła. Tarło odbywa się w godzinach rannych następnego dnia i zwykle jest burzliwe. Ryby gonią się i wirują parami, dzięki czemu ikra jest rozrzucana. W trakcie jednej gonitwy samica wyrzuca tylko kilka jaj ikry. Z tego powodu jest ona powtarzana co minutę lub kilka. Odwrócić uwagę dorosłych od ikry możemy poprzez dokarmianie. W jednym tarle samica może złożyć ponad 400 jajeczek. Po rozrzuceniu ikry należy odłowić dorosłe osobniki, wyjąć siatkę ochronną i wymienia 50% wody na świeżą o tym samym składzie chemicznym i tej samej temperaturze. Młode wykluwają się po około dwóch dniach i są zdolne do samodzielnego pływania po upływie siedmiu dni. Należy zapewnić im jak najdrobniejszy pokarm. Po tygodniu można młodym już podawać larwy solowca. Wychów nie stwarza większych problemów.

 

Źródło: http://www.superakwarium.pl/danio-pregowany-id438.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...