Jump to content

hiltr hailea hl-bt 700

Recommended Posts

czesc wszystkim posiadam akwarium 112 litrów panoramiczne i filtr hailea , przeczytalem gdzies ze ten filtr jest do niczego chciabym poznac wasze zdanie i może byście mi jakos pomogli bo nie wiem jak go uzywac on ma wkladke z gabki i wegla aktywmego ale wyczytalem tez ze wegiel aktywny stosuje sie tylko wtedy gdy ryby sa chore wiec co mam robic wyjac ten wegiel a jak tak to czym go zastapic , ten filtr ma deszczownice i normalne napowietrzanie co jest lepsze? dziekuje za pomoc

ewwa: ort!

Ok, filtr Hailea- ale jaki konkretnie model? Jest ich przecież... wiele

Węgiel aktywny wyjmij, zamień go na ceramike, biobale, albo jeszcze jeden wkład gąbkowy...

Deszczownia jest lepsza, dużo lepsza- rozprowadza wodę równomiernie po całej długości akwarium, i napowietrza wbrew pozorom lepiej niż nie jeden napowietrzacz.

nazwa filtra jest w temacie ale jest to filtr hl-bt 700

EDIT:

mam jeszcze pytanie bo teraz mam ryby chore na ospe wiec moze ten wegiel zostawic jednak az wyzdrowieja

ewwa: pisanie jednego posta pod drugim jest sprzeczne z regulaminem, przeczytaj go i się dostosuj....

mam jeszcze pytanie bo teraz mam ryby chore na ospe wiec moze ten wegiel zostawic jednak az wyzdrowieja

Od węgla? Od kiedy węgiel aktywny to lek :roll:

Co więcej, podawanie jakichkolwiek leków, gdy w filtrze jest węgiel aktywny mija się z celem bo węgiel prawie od razu je "wchłonie".

Ryby powinno się leczyć w osobnym zbiorniku, jeśli musisz w tym to najpierw wyjmij węgiel, później zacznij leczenie. Po leczeniu możesz dać na parę dni węgiel - później powinno się go bezwzględnie wyjąć.