Skocz do zawartości

Pompa powietrzna


Michael.Waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa napowietrzające nie jest wcale niezbędna ... to dobra informacja ...

 

Jeżeli nie ma przerybionego ziobrnika starczy jak wylot filtra będzie marszczył powierzchnię wody, poza tym wiele filtrów wewnętrznych ma nakładkę pomagającą w natlenianiu...

 

Napisz jaki masz filtr i co nieco o obsadzie i wielkości zbiornika ...

 

ile masz roślin ...

 

Ale generalnie nie będzie źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że mam dwa akwaria w jednym mam filtr a drugie to rozrodcze do którego miałem tylko napowietrzacz ale sie zepsuł :( Niestety goni mnie czas bo samica będzie rodzić w czwartek a ja nie mam kasy na nową pompę powietrzną i mam dwie roślinki akwa 20l.

Tak dla pełnej jasności, w tym akwarium "rozrodczym" też powinien znajdować się zwykły filtr, szczególnie jeśli odchowujesz w nim narybek ;) . A gdy będzie filtr, to napowietrzacz będzie zbędny.

 

edit:

 

Czytasz forum :?::?::?:

No czyta, ale ty najwyraźniej nie czytasz rad innych.

Sam napowietrzacz, bez filtra - nawet do kotnika się nie nadaje.

A gdy jest filtr, napowietrzacz jest zbędny i jest tylko ozdobą.

 

A jak chcesz konkretną odpowiedź, to takiej pompki sam nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Posprzątałem tutaj.

Michael.Waw przeczytaj raz jeszcze na spokojnie wypowiedź, która jest zaraz nad moim wpisem.

Jeżeli ona Cię sama w sobie nie przekonuje, to ja się pod tym podpisuje. Może teraz będzie dla Ciebie bardziej wiarygodna.

Zadałeś pytanie, otrzymałeś odpowiedź. Sam takiego napowietrzacza nie zrobisz. Koszta byłyby wyższe niż kupno nowego w sklepie. A jeżeli masz coś kupować (jak nazbierasz kasę), to lepszym wyjściem będzie najprostszy filtr.

 

I przy okazji: kolejnych Twoich wypowiedzi takim tonem, nie będę tolerował !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje trzy grosze ...

 

niedawno(w bardzo przykry sposób) dowiedziałem się że nawet najprostszy filtr gąbkowy jest dla świerzo wylęgniętego narybku zabójczym niebezpieczeństwem....

 

ja robię tak:

1. ikra + larwy + pierwszy tydzień życia "pływaków" tylko napowietrzanie

2. jak pływają i są na tyle silne że dadzą radę przezwyciężyć prąd wody i pływać tam gdzie chcą - filtr gąbkowy

3. jak wyglądają już jak prawdziwe ryby (rozmiar xxxxs) to dostają filtr wewnętrzny

4. jak są duże to kaskadę

 

każdy z użytych filtrów MUSI być dojrzały

należy pamiętać że rybki (nie ważne czy narybek czy dwu kilowy karp) stawiają kloce! - uwaga na cykl azotowy - w sterylnym akwa bardzo łatwo o atak glonów!

 

pis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

dobra pompą napowietrzająca może być agregat z lodówki. Trochę miejsca zajmuje ale w sytuacjach awaryjnych liczy się każdy pomysł

 

Bez urazy, ale założyciel tematu szuka pompki do akwa . A nie "kompresora" ;)

Moje zdanie już wyraziłem wcześniej. Jestem w 100% pewien, że cokolwiek się nie wymyśli. To i tak będzie to droższe aniżeli zakup nowego napowietrzacza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pompą napowietrzająca może być agregat z lodówki. Trochę miejsca zajmuje ale w sytuacjach awaryjnych liczy się każdy pomysł

 

Bez urazy, ale założyciel tematu szuka pompki do akwa . A nie "kompresora" ;)

Moje zdanie już wyraziłem wcześniej. Jestem w 100% pewien, że cokolwiek się nie wymyśli. To i tak będzie to droższe aniżeli zakup nowego napowietrzacza. ;)

 

No ja wiem ze agregat to nie jest najlepsze rozwiązanie ale mi chodziło o sam pomysł urządzenia za pomocą którego można doprowadzić powietrze do akwarium, a o ile się nie mylę to nikt wyżej nie podał niczego co by się nadawało.... A w krytycznych sytuacjach trzeba się łapać nawet brzytwy....

 

A tak po za tym to też uważam że zakup nowego napowietrzacza to najlepszy pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ze agregat to nie jest najlepsze rozwiązanie ale mi chodziło o sam pomysł urządzenia za pomocą którego można doprowadzić powietrze do akwarium, a o ile się nie mylę to nikt wyżej nie podał niczego co by się nadawało.... A w krytycznych sytuacjach trzeba się łapać nawet brzytwy....

Elektryczna pompka do materacy :D Daje niskie ciśnienie, gdzieś na maks 15-20cm głębokości jest w stanie pompować, nie może zbyt długo pracować, bo się przepali, robi dużo hałasu i prawdziwą kipiel w akwarium. Kiedyś po paru piwach z ciekawości sprawdziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja właśnie jestem na etapie reaktywacji starej, tłoczkowej pompki powietrza. Pomijam tu czy potrzeba, czy nie - zdania jak widać są różne. Robię tak, gdyż nowy napowietrzacz (brzęczyk) taki jest głośny i mimo różnych podkładek przesuwa się po całej pokrywie, że mam go już serdecznie dosyć. (Chyba za jakiś czas będzie do oddania).

Moja stara pompka wiele naście lat temu dobrze mi służyła. Budowa jej to stary silniczek od adapteru Bambino (to już historia nie wszystkim znana), sekcja tłocząca była specjalnie robiona przez tokarza. Bardzo jest podobna do miniaturowej pompki takiej do roweru. W przekazaniu napędu małym paskiem klinowym (oring -taka gumka jak uszczelka w kanalizacyjnej rurze cienkiej z PCV), wykorzystane będzie koło napędowe - odlew aluminiowy. Nie mam pojęcia skąd pochodzi. Dodatkowo będzie także mały zbiorniczek wyrównawczy aby wyeliminować pulsowanie. Poprzednio była wylutowana puszka po sardynkach, ale wygląd miała fatalny, więc będzie zmiana.

Ktoś powie, że strasznie dużo roboty, że można tanio kupić dobrą i cicha pompkę w sklepie?

Może tak, ale jaka satysfakcja z własnej roboty. Ponadto z tymi cichymi pompkami już sprawdziłem na własnej skórze - reklama dźwignią handlu.

No niestety takie zadanie jest dobre tylko dla kogoś kto lubi majsterkować i jakoś sobie z tym radzi.

Może jak będzie gotowa to puszczę jakieś foto - nie bardzo jednak wiem jak je tu umieścić.

Agregat od lodówki jest dobry tylko jako kompresor w modelarstwie, też taki sobie buduję, no ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...