Skocz do zawartości

Ospałe Ramirezki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... (112L)

Mam parke ramirezek, zauwazyłem ostatnio ze zachowują się ospale i dziwnie pływają.. tzn nie rozkładają płetw ogonowych

co sie dzieje?

 

Filtr

AQUAEL Turbo Filter 650

 

Grzałka

AQUAEL 100W

 

Nawożenie

Tropical Aqua Plant B

 

Rośliny(świeżo wsadzone)

Rotala rotundifolia

Limnophila sessiliflora

Ceratoptersis siliquosa

Hygrophila angustifolia

Hygrophila siamensis

Bacopa monnieri

Ludwigia repens

Lysimachia nummularia

Lilaeopsis novae zelandiae

 

Obsada (dopiero w planach)

15 Neonków Innesa

4 Glonojadów syjamskich (planowałem otoski ale niestety nigdzie w sklepie nie mogłem ich dostać)

5 Kirysek Albinos

1+1 ramirezki

post-4542-13685158592332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jak najwięcej informacji o akwarium...

viewtopic.php?f=6&t=14640

Jak możesz to wstaw zdjęcie chorej ryby.

 

EDIT:

No... Fotka trochę niewyraźna ale dobrze widoczne jest złożenie płetw. Ogólnie kolorystyka ramirezy się nie zmieniła, tak...? Jakieś inne niepokojące objawy - ocieranie się, brak apetytu, pływanie przy powierzchni wody, białe kropki... Zaobserwuj czy u pozostałych ryb nie ma jakichś objawów.

No i najważniejsze zapytanie o parametry wody - kiedy ostatnie testy były robione i jakie wyniki. Dla wszystkich ryb ważne są dobre właściwości wody, ale dla ramirez szczególnie.

Czy akwarium dojrzało zanim wpuściłeś ryby, i czy masz tam tylko ramirezy czy reszta obsady też już jest (napisałeś, że w planach)...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim ryby wpuściłem woda stała w akwarium jakies 10 dni.. obsada juz jest tyle ze neonków jest tylko 3 jak narazie.. kolorystyka się nie zmieniła.. rybki raczej trzymają sie dna i tak jak by trzesą się.. a apetyt im dopisuje..

Wszystke inne ryby sa zdrowe.

 

Właściwości wody nie sprawdzałem bo nie wiem jak :( jestem z małego miasta w którym jest tylko jeden sklep zoologiczny w dodatku bardzo drogi i bardzo słabo zaopatrzony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Chyba jednak będziesz musiał się postarać o testy, przynajmniej na NO2 i ph. Zapytaj w sklepie, myślę, że takie podstawowe rzeczy powinni mieć. 10 dni na dojrzewanie zbiornika to może być za krótko...

Stawiam na to, że to zatrucie azotynami. Ale testy pozwolą rozwiać ewentualne wątpliwości.

Wydaje mi się też, że 4 glonojady to dużo w takim litrażu (poprawcie, jeśli się mylę ;) ). Nie obserwujesz jakiejś agresji u ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...