Skocz do zawartości

Pytanko do posiadaczy Tetra Tec Ex 600 lub 700


Gr0m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

specjalnie dla ciebie filtr rozebrałem wiec tak długość trzpienia ceramicznego 69mm a średnica 3mm dokładność do 0,1 lepszej nie potrzebujesz to są wymiary tylko pręta ceramicznego nie całości bo pewnie oto ci chodziło żeby dorobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wybaczcie, że nie przeczytałem tematu od początku ale mam problem z TETRĄ EX 700

 

Dostałem używany w/w filterek i po kapitalnym remoncie postanowiłem podłączyć do mojego nowo zakładanego baniaka 112l

 

wszystko by było ok ale po chwili pracy pojawiają się wycieki, po bokach prawdopodobnie z pod uszczelki

 

uszczelka jest nowiutka a przed montażem została przesmarowana oliwą żeby lepiej weszła

 

mieliście taki problem? help bo jestem już mocno wq...ny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zaworach od góry jest suchutko, może pod pokrywą jest jakaś nieszczelność bo zawory też nowiutkie

 

chyba muszę zajrzeć pod pokrywę:(

 

Edit:

 

pod pokrywą wszystko wygląda dobrze nie ma tam żadnych uszczelnień które mogły by przepuszczać

 

po uruchomieniu scenariusz się powtarza, leci oda ciurkiem tak jakby po bokach spod uchwytów

 

ma ktoś pomysł co robić bo już po połowie dnia majstrowania padam z sił:(

 

maziama: Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem i mam to samo w ex 1200 używany jako biologiczny więc nie otwierany często,lecz za każdym razem jest to samo leje się woda z pod zamknięć,w sumie nie wiadomo skąd ,rozebrałem go już na czynniki pierwsze i nic,metoda jest jedna,u mnie skuteczna ;) posmarować uszczelkę,towotem lub masłem,włączyć filtr,włożyć go do miski i czekać,czekać,czekać,po ok 12-24h jest ok bynajmniej u mnie ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...