Skocz do zawartości

problem z filtrem


paulina22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w temacie z filtrem posiadam akwarium 54 litry , dla bojowników i mam filtr Fanfilter typ: fan-mikro plus do 60 litrów firmy aquael , fiitr pracował dobrze około 2 miesięcy ale teraz napowietrzacz szwankuje . Niby pracuje ale się zacina , zatrzymuje całkowicie i choć jest nastawiony na całość , pracuje gorzej niż wcześnej gdy był nastawiony na połowe:/ jaki może być tego powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kaskady polecam FZN-2. Ja mam FZN-2 i FZN-3 i jestem bardzo zadowolona. Czyszczenie jest bardzo proste i co najważniejsze nie zajmuje miejsca w akwarium ;). Przy kaskadzie nie potrzebujesz dodatkowego napowietrzania. No i wiedz, że Bojowniki za silnym prądem wody nie przepadają. W naturze żyją w spokojnych wodach. U mnie u Bojowników kaskada jest ustawiona na połowę mocy, po złożeniu ikry na min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kazdy filtr kaskadowy (kazdy w sensie wydajnosci) o firme musisz sie popytac innych formowniczy a i tak bede zawsze polecal Tetre tec ex 400 do takich zbiornikow mam owy w 48 pieknie dziala i nie slychac ani troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na bank na kaskade.

Moze poczekaj miech lub jakis czas na kubelek. :) naprawde warto i nie pozalujesz

jedynym minusem kaskady jest to ze zazwyczaj trzeba przerwabiac a dokladnie wyciac troche pokrywy.

Mysle ze sobie poradzisz a jak nie to jakis chlop Ci pomoze

:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

fzn2 lub fzn3 i przykręcić go. Zawsze będzie do większego akwa jak coś.

Biorąc fzn2/3 , robisz tak:

do koszyków sypiesz ceramikę, na górę dajesz około 1/3 oryginalnej gąbki. Na wlot filtra gąbka.

Wtedy,gąbkę na wlocie czyścisz co tydzień. A sam filtr jak sobie przypomnisz. Czyli co jakieś 6 miesięcy. Gąbka na wlocie pracuje jako filtr mechaniczny, a ceramika oraz gąbka w filtrze jako biologiczny . Masz cały zakres filtracji zapewniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...