Skocz do zawartości

Filtr do 200-240l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczam ,że przejrzałem posty w w/w temacie zamieszczone do tej pory :-) ale nadal ma wątpliwości w związku z czym tworzę nowy temat.Akwa jakie kupię to 200 bądź 240 l.Mam 4 pielegnice papuzie które są w za małym akwa w związku z czym chcę poprawić im warunki aby ich dalej nie męczyć.Do rzeczy-wybór filtra ograniczyłem juz do 3 tj. unimax 500,jbl e 900 bądź któryś Eheim.Pytanie w związku z tym-który? O unimaxie są dobre opinie,jbl-a poleca mój znajomy ze sklepu akwa ,a Eheim to podobno Merc wśród filtrów.Zaznaczam,że nie planuje większego akwa w przyszłości,zmiany papuzich na inne rybki i co raczej oczywiste -w akwa nie bedzie roślin.Z góry dziękuję za okazana pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie rozumiem do końca Twojego pytania. Masz już wybrane 3 filtry. Obecnie pytanie ile tak naprawdę jesteś gotów zapłacić za filtr.

 

- JBL około 200 - 300zł - pojemnik na media filtracyjne niecałe 8l, gwarancja 48miesięcy

- unimax 500 - 400-500zł - pojemność filtracyjna około 18l, gwarancja 36 miesięcy (akurat ten mam i powiem co mnie wqrw.., przy odpinaniu "głowicy" z przewodami musisz podłożyć jakiś ręcznik bo troszkę wody pocieknie. Odpinanie przykrywy od "zbiornika" wylatuje sporo wody więc robię to w wannie - ale i tak wygodniej jest przenieść filtr do łazienki trzymając za uchwyt. Z tego co czytałem w Eheimie pokrywę możesz odpiąć przy akwa i przenieść sam kubełek. Ale i tak to będziesz robił rzadko więc na spokojnie). a co jeszcze dobre w tym filtrze to to, że jego produkcja jest krajowa i jak na razie nie ma problemu z częściami zamiennymi.

- Eheim - nie wybrałeś modelu.

 

Wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie podałeś górnego pułapu cenowego ;) . Więc ja zaproponowałbym Ci te modele:

1- http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... cts_id=776

2- http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... cts_id=857 (w tym będziesz mieć już zapas mocy w razie wymiany akwa na większe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że byłem dość precyzyjny :-)Co do ceny nie będę oryginalny i chciałbym coś "na lata i tanio :-) " ale do rzeczy -myślę ,że 500 jest górną granicą (choć nie zaporową) . Co do modelu Eheim-a myślałem, że zależne są tylko od litrażu dlatego nie podałem modelu.

 

 

edit:

 

Zapytam inaczej choć odpowiedzi będą subiektywne (zapewne) .Co wybralibyście mając do dyspozycji 500zł i akwa 200-240l z 4 papuzimi bez roslin z samym "gruzem"?

 

edit:

 

Znalazłem np. coś takiego- EHEIM Professionel (2224) za niecałe 400 zł z przesyłką więc teoretycznie te 3 które podałem mieszczą się w 500zł ale nadl nie wiem który....

 

ahaed: edytuj posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli zdecydujesz się na eheim-a, to: 2226 lub dołożyć do Professionel III 2073 .

Sam mam serię III u siebie . I mogę ja polecić z czystym sumieniem.

Ewentualnie jbl 1500, "trochę" tańszy a także niezawodny.

To tylko moje zdanie :P . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ,że jeśli różnica jest poniżej 100 (na allegro jbl 1500 kosztuje ok 380zł, a Eheim 2226 kosztuje ok 470zł) to lepszym wyborem jest Eheim ze względu na markę? I ostatnie pytanie-teoretycznie jbl e 900 jest do 300l a mimo to byłby zbyt mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ,że jeśli różnica jest poniżej 100 (na allegro jbl 1500 kosztuje ok 380zł, a Eheim 2226 kosztuje ok 470zł) to lepszym wyborem jest Eheim ze względu na markę?

Nie ze względu na markę a na wykonanie, solidność i wytrzymałość- Eheim będzie Ci służyć latami.

 

Co do jbl e 900- skoro producent podaje 300L to jest to zapewne zawyżony litraż. Jeśli możesz dołożyć to 100 zł- nie zastanawiaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam rozumiec ,że jeśli różnica jest poniżej 100 (na allegro jbl 1500 kosztuje ok 380zł, a Eheim 2226 kosztuje ok 470zł) to lepszym wyborem jest Eheim ze względu na markę?

Tak.

 

I ostatnie pytanie-teoretycznie jbl e 900 jest do 300l a mimo to byłby zbyt mały?

Tak, może być za słaby. Wiele osób pisało, że kolejny raz to zdecydowaliby się na model 1500 do takiego litrażu.

 

Parametry podane przez producenta, są mierzone na filtrach bez wypełnień. Oraz na krótkich odcinkach węży. Po zasypaniu filtra wkładami, podpięciu węży. Biorąc dodatkowo pod uwagę zanieczyszczenie wkładów fitracyjnych, po jakimś czasie oraz osadzanie się drobnych zanieczyszczeń(w tym glonów) w wężykach. To na raz się okazuje, że wydajność filtra, tak, która była podana przez producenta. Jest do ...kitu .

Ogólnie rzecz biorąc, przeliczasz objętość akwarium x 4-5 . Czyli w Twoim przypadku będzie to w okolicach 800-1250l (200/240x4/5=800/1250). I szukasz filtra o takiej wydajności. To tylko orientacyjne wyliczenia. Przy filtrze o wydajności 800-900l, możesz za chwilę poczuć brak filtracji. Natomiast mając filtr o wydajności około 1200l. Raczej Ci jej nie braknie(chyba, że zaszalejesz z obsadą)

Kolejną sprawą jest ilość miejsca na wkłady filtracyjne. I jedną z najważniejszych to niezawodność, dostępność części oraz głośność.

 

 

Więc jak sam widzisz, na parametry techniczne, podane przez producenta, trzeba troszkę przymknąć oko ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...