Skocz do zawartości

[Gupik] Poród???


Rekomendowane odpowiedzi

Moja samica przez cały dzień zachowywała się normalnie (kupiłam ją dzisiaj z grubym brzuszkiem) ale teraz pod wieczór zaczęła chowac się po kątach i koło roślin... Czy to oznaka, że niedługo będzie rodzić??? Proszę o pomoc oto zdjęcie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rybkach zyworodnych wazne jest by ich potomstwo zaraz po przyjsciu na swiat mialo gdzie sie schowac i bezpiecznie dorastac.Akwarium powinno byc w miare zarosniete i najwazniejsze miec meszek jawajski czy wglebke te roslinki swietnie nadaja sie dla malych rybek.Albo inwestycja w kotniczek.Byc moze male zyja poszukaj dobrze kolo roslinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja samica przez cały dzień zachowywała się normalnie (kupiłam ją dzisiaj z grubym brzuszkiem) ale teraz pod wieczór zaczęła chowac się po kątach i koło roślin... Czy to oznaka, że niedługo będzie rodzić??? Proszę o pomoc

Mówisz, że zaczęła się chować w tym samym dniu, w którym ją kupiłaś. Być może rybcia się jeszcze nie zaaklimatyzowała i nie zdążyła się przyzwyczaić do nowego otoczenia i nowych współlokatorów. A co do porodu, to jeszcze długo poczekasz na młode. Samice ryb żyworodnych tuz przed koceniem mają duże, kanciaste brzuchy.

 

Mniej więcej dzień przed porodem gupiczka wygląda tak:

Dołączona grafika

 

A Twojej rybci jeszcze daleko do tego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...