Jump to content

Kotnik dla żyworodnych - jaki najlepszy???


Recommended Posts

Witam. Dzisiaj kupiłam w zoologicznym parkę gupików, samiczka ma dość spory brzuszek więc pewnie jest "w ciąży" :D Nie chcę żeby inne ryby zjady narybek więc postanowiłam, że kupię kotnik (najlepiej taki który daje się do środka akwarium) I tutaj pojawia się pytanie: jaki byłby najlepszy??? Jakie Wy macie kotniki dla żyworodek, jakia firma najlepsza??? Prosze o podpowiedzi ;)

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

U mojego młodszego brata w akwarium jest kotnik ale jakiej firmy?Nie wiem :D Zwykły plastikowy z małymi otworkami tak żeby woda mogła cyrkulować o wymiarach:5 cm szerokosci i 15 długości.Pływa on po wierzchu w akwarium ogólnym,wpuszcza on tam samice przed wylęgiem i kiedy młode juz wyjdą z łona samicy odławia ją a młode pozostają przez kilka dni w tym kotniku po czym przekłada je do specjalnego akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Myślałam nad kotnikiem firmy SERA ale jak widać na obrazku ma on takie uchwyty (haczyki) i nie wiem czy będę mogła go zaczepić na swoje akwarium z pokrywą :roll: Oto opis :

 

"Sera Breeding Container kotnik siatkowy, zbiornik do wychowu narybku bardzo łatwy do zmontowania, nierdzewny. Specjalne uchwyty uniemożliwiają niekontrolowany demontaż. Konstrukcja siatki umożliwia swobodny przepływ wody ze wszystkich stron i zapewnia nieograniczony dostęp tlenu. Pojemność 2,5 litra daje narybkowi dużą przestrzeń do pływania, co przyspiesza jego wzrost. Po dodaniu do zbiornika niewielkiej ilości włókien Sera Biofibres może on spełniać rolę akwarium tarliskowego."

 

Co o tym sądzicie ???

A jakie masz inne rybki, jakie akwarium??

Akwarium prawie 100l Mam:

kosiarki

kiryski

razbory klinowe (kiedyś urodziły już mi się rybki ale nie miałam kotnika i to one zjadły część narybku :( )

danio

no i właśnie gupiki

Link to comment
Share on other sites

Danio też pewnie podjadały ;). Ja mam kotnik też takie wieszany na akwa, nie pływający ale nie pamiętam jakiej firmy. Kupiłam go za 20 zł..

To na zdjęciu tylko tak wyglądają te zaczepy. To jest taka cieniutka blaszka więc możesz ją "uformować" jak ci się podoba.

Link to comment
Share on other sites

Ten kotnik co pokazałam jest za 18zł z groszami w sklepie internetowym (nawet w dwóch)

 

Mam takie akwarium (oczywiście to nie moje znalazłam w google ;) ) ale z szafką. Redeye dzięki za odpowiedź :D chyba jednak kupię ten kotnik. A może podacie jakieś inne propozycje???

Link to comment
Share on other sites

to jest pływajacy... Ale napewno mozna go w jakis sposób przyczepic:) Jeden bajer jest w nim fajny cos w postaci lejka , narybek opada na dno i samic a nie ma juz wtedy do niego dostepu... Super opcja dla tych ktorzy nie są w stanie siedziec 24 godziny przed zbiornikiem:)

Na przyszlosc gdy dodajesz zdjęcie na forum to maksymalny rozmiar 800x 600

Link to comment
Share on other sites

A ja kupiłem zielony z różowymi neonami układającymi się w kształt napisu: "Najlepszy kotnik na świecie". Nie przesadzaj, jak ci żona będzie rodzić to wtedy będziesz mógł się pytać, który szpital najlepszy itp. a teraz to robisz z igły widły. Temat zamykam.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...