Skocz do zawartości

Jaką obsade do 80 L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem nowy na tym forum . Jak również , początkującym akwarystom i prosiłbym o rade .

Dostałem 80 L akwarium , powiedzmy troszkę zaniedbane ! Pływa tam już może raczej jeszcze kilka rybek .

Chciałbym coś normalnego z tego zrobić .

Bieżąca obsada ;

-2 skalary średniej wielkości

-1 sumik rekini około 15cm

-1 brzanka różowa samiec

-4 neonki

-3 kiryski

-1 glonojad nie za wielki

Może ktoś bardziej doświadczony pod powie coś , podsunie jakiś pomysł .

Osobiście myślę nad dokupieniem brzanek po kilka z każdego gatunku .

Co Wy na to ? Moglo by to jakoś sensownie wyglądać , no i oczywiście żeby rybki dobrze się czuly .

To ile mógłbym wpuścić rybek ?

Prosiłbym o rade ?

Z góry dziękuje za informację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 skalary średniej wielkości-Koniecznie oddaj.

1 sumik rekini około 15cm-Koniecznie oddaj.

1 brzanka różowa samiec-Rośnie spora i to rybka stadna. Oddaj.

4 neonki-Dokup z 10.

3 kiryski-Dokup 2-3.

1 glonojad nie za wielki-Oddaj.

 

Możesz dokupić 1+2 prętnika karłowatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi .

Jak widzę radzicie oddać skalary i sumika , jest tylko mały problem niebardzo mam komu je wydać

a w mojej okolicy zoologiczny raczej nie przyjmują rybek, a zwłaszcza tej wielkości .

A co do propozycji to ,

neonki są ładne zwłaszcza w ławicy , a może coś mniej pospolitego ,

coś takiego co niepływa w każdym akwarium.

Co moglibyście zaproponować , niewiem jakieś małe rybki pływające również jak neonki w ławicach ?

I ile sztuk można wpuścić do akwarium o tej wielkości ? Teoretycznie jak przeczytałem to przypada 1cm/1litr ,

ale to teoria a jak jest w praktyce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje razborę hengela. Zerknij u mnie jak wyglądają. Mam czarne tło, czarne podłoże a na tle roslin prezentują się pięknie ;) Masz do wyboru oczywiście inne razbory, ale ta odmiana jest wytrzymalsza jeżeli chodzi o jakiekolwiek problemy z parametrami (i nie mówię to o zaniedbaniu zbiornika :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rybki które wyżej wymieniono do oddania, możesz wystawić na allegro, lub poprzez ogłoszenie na forum - zawsze warto próbować - a może ktoś przyjmie:) Jeśli miałyby pozostać neony i kiryski - to nie widzę sensu dodawania do nich Prętników (bo to już jest mieszanie biotopów). To tego zestawu pasują małe pielęgnice jak Kakadu i Ramizery (jedne do wyboru). Nie ma sensu robic w tym zbiorniku drugiej ławicy - bo się przemiesza z neonami i efekt będzie nieestetyczny. Chyba, że oddasz neony i utworzysz ławicę (jedna do wyboru) np:

10< Bystrzyk czarny;

10

10

10

10

10

10

Musisz jednak w takim wypadku pogodzić się z tym, że jeśli coś jest rzadziej spotykane -to ciężko to dostać i ceny mogą być niezadowalające.

A na ślimaki najlepsze są ślimaki - tak jak mówi poprzedniczka : Helenka podoła tej misji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...