Skocz do zawartości

[126 l] Malawi


Apocalypt0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Super, tylko mało kamieni(wyczytałem, że dołożenie jest w planie wiec spoko), ale obsada znowu zła. L. careuleus jest ZA DUŻY do 80x35, a zakup 6szt. młodych to prosta droga do zniszczenia stada, bo co będzie jak np. 4szt. okażą się samcami? Radziłbym wymienić je na 12szt. młodego pseudotropheusa saulosi(chyba jedyny łatwodostępny pyszczak który nadaje się do 80x35) i gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej rozmowie z pracownikiem sklepu Malawi zdecydowałem się na takie ryby... Polecił mi właśnie yellowki i powiem szczerze że wyglądał na kogoś kto ma pojęcie o tym... Powiedział że są zdecydowanie spokojniejsze niż saulosi nie są tak terytorialne jak one a jeżeli już dochodzi do walki to rzadko kiedy kończy się ona ranami a tym bardziej śmiercią samca... No i rozmiarowo są podobne. Jeżeli chodzi o ilość to faktycznie Wiem że jest ich mało o tym też z nim rozmawiałem- po prostu kupiłem ostatnie maluszki i do końca tygodnia ma mi sprowadzić resztę do stadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kłócić się nie będę ;) Starsza wiedza przekazuje właśnie, że yellow zaraz po saulosi jest najlepszy do 80-stki. Ale wiedza się zmieniła i podejście do ryb także. Miałem dorosłe yellowy w 120cm, ciasno im było i kilka ubitych sztuk z tego stada wyławiałem. Niektóre miały spokojnie 15cm(dorosle samce). Dopiero w 150x60cm baniaku już poczuły się luźniej, labidochromis to jednak spora ryba. Poza tym u saulosi miałbyś lepszy kontrast między niebieskimi samcami, a żółtymi samicami. No ale twój wybór, życzę Ci powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po długiej rozmowie z pracownikiem sklepu Malawi zdecydowałem się na takie ryby... Polecił mi właśnie yellowki i powiem szczerze że wyglądał na kogoś kto ma pojęcie o tym... Powiedział że są zdecydowanie spokojniejsze niż saulosi nie są tak terytorialne jak one a jeżeli już dochodzi do walki to rzadko kiedy kończy się ona ranami a tym bardziej śmiercią samca... No i rozmiarowo są podobne. Jeżeli chodzi o ilość to faktycznie Wiem że jest ich mało o tym też z nim rozmawiałem- po prostu kupiłem ostatnie maluszki i do końca tygodnia ma mi sprowadzić resztę do stadka.

 

Masz w 100% rację bo yellow są zdecydowanie spokojniejsze od saulosi tyle że rosną większe i się nie nadają do 126l i mnie cieszy że zmieniasz akwarium na większe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...