Skocz do zawartości

[100l] ogólne


arek16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak pękło mi akwarium postanowiłem założyć kolejne tylko ze tym razem o 5 razy mniejsze bo tylko 100l.Dopiero zaczynam je wpełni doskonalić takze mam jeszcze dużo roboty.

Akwarium:100l

Grzałka:aquel 250W

Pompka:Vivatechl/h zamieniona na aquel 360l/h

Tło:te co mam zmienie te jest chwilowe zeby słonce nie docierało do akwa.

Oświetlenie:2 świetlówki po 8W i jedna 20W Philips do tego 2 zwykłe żarówki 25W

Rośliny:te co widać zwykłe i łatwe w chodowli,niedługo dokupię

Rybki:5 neonów,para zbrojników niebieskich i kilka malutkich zeberek odmiany białej i ciemnej.

Jestem dopiero w trakcie budowy akwarium także prosze sie nie śmiać bo po ostatnim potopie musiałem wszystko zacząć od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie podoba mi się. Jakoś mało kombinujesz moim zdaniem. Te kokosy wyglądają ja murzyńskie chatki :D

A tak poważnie to na początek zmieniłabym podłoże na ciemne, przycięłabym nurzańca, dałabym go na całą tylną szybę i wtedy masz całe akwa praktyczne do wymyślania aranżacji. Na razie jakoś tak byle jak. Ale więcej nic nie powiem bo liczę na jakąś kreatywność z Twojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja na to poradzę ze nie potrafie dekorować akwarium roslinnego?Wcześniej miałem 500 litrów i w nim zebry,wrzuciłem na dno kilka korzeni,kokosów,kamieni i akwarium było urządzone :D

Żadnych roślin w nim nie było,a tymbardziej że te jest strasznie małe i nie wiem jak je urządzić.Szczerze mówiąc to nie lubię jak akwarium jest mocno zarośnięte wolę wolne przestrzenie.

 

P.S.Agniesia01 nurzańca przyciąłem co jeszcze zrobić podpowiedz troche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiesz mi, że 100L jest za małe ? Widziałam kostki nano 10L urządzone pięknie, więc nie mów mi, że nie dasz rady ;) Nie mogę wciskać Ci tego co mi się podoba, bo ja bym jak zawsze postawiła na mchy, korzenie itp. Ale to kwestia gustu i proponuje przejrzeć galerie i zaczerpnąć trochę inspiracji od innych a nie iść na łatwiznę oczekując gotowego przepisu na piękne akwarium. Na początek pomyśl jakie będziesz miał rośliny, bo kwestia ich ułożenia to tylko i wyłącznie metoda prób i błędów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej...brak weny? Samo wymienienie żwiru na drobnoziarnisty i jednolity i tło ekhm...za jedyne 2-4 zł z brystolu zmieni ten zbiornik na przyjemniejszy. Jak tak lubisz wolne przestrzenie, to z tych roślin co masz zrób oazę- przesadź wszystkie w jedno skupisko (wyższe na tył niższe na przód). Żeby nie było łyso nasyp dużo żwiru i uformuj pagórki. Wstaw jakieś ciekawe skałki, żeby zebry miały kryjówki. Kokosy i zamek wyglądają bardzo tandetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znowu zmieniłem wygląd akwarium,ale tym razem myśle że na lepsze.Obsada też sie zmieniła została mała parka zeberek(oddaje dla kolegi) i dokupiłem parke barwniaków czerwonobrzuchych.Ksieżniczka na zdjęciu kolegi tylko chwilowo jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest straszny chaos. Kolory żwiru i kamieni nie współgrają ze sobą. Z kokosem i korzeniem to wygląda tak jakbyś wyznawał zasadę im więcej tym lepiej. Tymczasem zrobiłeś taki trochę bałagan. Nadal upierałabym się przy zmianie żwiru (tu pasowałby chyba piasek lub drobniutki jednolity żwirek), a jeśli chcesz aby kamienie pasowały do korzenia, to proponuję poszukać jakiś brązowych łupków. Rośliny nadal w rozsypce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...