Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam zestaw akwarystyczny --> http://www.allegro.pl/item929259974_akwarium_72l_proste_wyposazenie_aquael_warszawa.html (filtr jest tylko inny niż w podanym zestawie).

4 dni temu urządziłem akwarium i mam problem - woda jest mętna i "żółtawa"

W akwarium znajdują się:

- 4 kawałki piaskowca z których ułożona jest jaskinia

- korzeń do którego przyczepiony jest mech

- 3 żywe roślinki

- drobny żwir (płukany bardzo dokładnie)

- czarny i biały żwir (również bardzo dokładnie płukany)

 

- z chemii dodałem Aquatan (firmy Sera) i Nitrives (firmy Sera) [cały czas wlewam zgodnie i instrukcją 10-dniową]

 

Prośba o pomoc w doborze świetlówki, ponieważ w zestawie jest 15W a wyczytałem że:

 

Aby obliczyc wymagane oswietlenie, istnieje ogolna zasada:

 

1 do 3 Watt na 1 galon wody (1 metryczny galon = 4 litry)

 

tzn:

 

0,25 do 0,75 Watt na 1 Litr wody

 

Jestem początkujący więc wybaczcie moją niewiedzę.

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowiec dajemy do malawi i tanganiki czy chcesz mieć rybki z tego biotopu?

jeśli nie to wyjmij piaskowiec bo on zatwardza wodę i podnosi ph

zamiast niego daj więcej roślinek a za schronienie może służyć łupina kokosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo gdy zakładałam akwarium. Po tygodniu cały czas mętna i zielonkawo-żółta. Podmieniłam po tygodniu 20% wody, po 3 dniach znowu 20%. Potem już normalnie podmiany co tydzień po 20%. Dolewałam też w trakcie dojrzewania trochę Cristal Tropicala. I woda super się wyklarowała zanim jeszcze wpuściłam rybki.

Co do oświetlenia to faktycznie jest za słabe. Miałam kupować to samo akwarium co ty, nie było go wtedy i facet zaproponował mi prawie identyczne 60x35x35 Wromak którego wielkim plusem jest pokrywa z zamontowanymi już 2 świetlówkami (15W). Dzięki temu nie muszę się bawić w montowanie świetlówki. Cenowo też wyszło super bo tylko 150 zł.

Co do tego filtra co dodawali do tego zestawu Fan Mini Plus to jest on zdecydowanie za słaby na 72l. Ja dokupiłam osobno Aquael Fan 2 plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewałam też w trakcie dojrzewania trochę Cristal Tropicala. I woda super się wyklarowała zanim jeszcze wpuściłam rybki.

 

Dolewając cristal zabijałeś bakterie nitryfikacyjne i nie pozwalałeś akwarium dojrzeć :roll:

Takich środków nie powinno się używać w akwarium, tym bardziej w takim które dojrzewa.

Wszystkie inne metody klarowania wody prócz chemii są ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...