Jump to content

zbrojnik niebieski

paulina22
 Share

Recommended Posts

Mam problem z moim zbrojnikiem niebieskim, mam akwarium 140 litrów tam między innymi 2 zbrojniki (parka) oprócz tego gurami , neon , molinezje , a także otoski. zbrojniki złożył ikrę która przeniosłam do małego akwarium i tam się urodziły malutkie :D niestety przeżyły tylko 3 z czego dwa oddałam a jednego mam dopóki nie urośnie potem też go oddam i tu problem , jeden duży zbrojnik atakuje tego małego nie dopuszcza go do korzenia ani kokosa :/ było już ok ale dziś znowu tak samo , mały jest przestraszony i chowa się w roślinach . Dlaczego on go atakuje? i co mam zrobić?

Dlaczego on go atakuje? i co mam zrobić?

Skoro się nie tolerują to raczej nic nie poradzisz.

Można spróbować stworzyć więcej kryjówek, ale nie wiem czy to pomoże.

Gdy znalazłaś ikrę, nie powinnaś jej przenosić ;)

Samiec troskliwie by się nią opiekował, natleniał, pilnował i może większa ilość narybku by przeżyła...

W każdym razie zwykle po wykluciu narybku samiec młodym nic nie robi, ba często trzymają się blisko niego i się nimi "opiekuje" przez pewien czas ;)

Wiem ,że nie powinnam ale problem w tym ,że samiec tą ikrę zostawił i wogóle ich przy niej nie było a gupiki się nią "zajeły" więc musiałam coś zrobić bo bardzo chciałam mieć małe. To dziwne bo już 2raz mi się to zdarzyło tylko za pierwszym gupik zjadł całą ikrę :zamieszany: też była pozostawiona . Nie wiem czemu

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...