Skocz do zawartości

112l wstępna obsada


Matisek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niektórzy już wiedzą (jeśli czytali o moich neonach w dziale choroby) że przymierzam się do zakupu akwarium 112l. Czy taka obsada by pasowała? Czy coś zmienić? Jeśli tak to proszę o rady i wskazówki.

 

wersja 1 (zważywszy na to że niektóre ryby już posiadam)

 

7xNeon Innesa

7xNeon czarny

3xPrętnik karłowaty (1 samiec + 2 samice)

3xKirys albinos

3xKirys pstry

1xZbrojnik niebieski

 

wersja 2 (jeśli jakimś cudem komuś oddam Innesy lub kiedy same padną [zabijać ich nie będę przecieć :)])

 

10xNeon czarny

3xPrętnik karłowaty (kombinacja j.w)

1xZbrojnik niebieski

4xKirys albinos

4xKirys pstry

 

No i pozostałe rzeczy:

 

Filtr i grzałka - jeszcze nie wiem, na pewno filtr nowy, grzałka MOŻE zostanie stara (moc 100W, chyba że za słaba)

Oświetlenie: 2x18W

Podłoże: zwykły, kwarcowy żwirek

Pokarmy (takowe są posiadane, ten element też jak najszerzej komentujcie):

Tropical Ichtio-Vit

Tropical Bio-Vit

Tropical TROPICAL

Tropical WELSI GRAN

Tetra PlecoMin

TUKAN suszona rozwielitka

TUKAN pokarm wybarwiający w płatkach

 

Na rośliny zamierzam stosować Tetra PlantaMin + jakiś nawóz w pałeczkach lub tabletkach (Tetra Plant itp.) ew. w razie potrzeby tetra AlguMin

 

Przy wymianach wody sól akwariowa lub Tropical ESKLARIN (albo to albo to).

 

PH: Mierzone co tydzień testem kropelkowym SERY. W razie potrzeby będę stosował Tropical AQUACID. Będę trzymał Ph ok7 (przynajmniej się postaram ;))

 

Temperatura: Postaram się trzymać temp. ok. 25-26C, raczej nie wyższą.

 

Co o tym sądzicie???

 

Edit:

 

A i jeszcze coś czy ewentualnie można by wpuścić krewetki? Jeśli tak to jak się "do nich dobrać" bo nic o nich nie wiem a podobają mi się.

 

Anija: Nie pisz posta pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zdecydować się na jedną odmianę Neonów. Jeśli chcesz mieć Kiryski to ten żwirek się nie nadaje bo będzie je kaleczył i nie będą zadowolone. Dla Kirysków najlepszy piach albo bardzo drobny żwir. Kiryski to rybki stadne, min. 6 sztuk tego samego gatunku czyli twoja propozycja 3 te i 3 tamte odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko jeszcze jedno - w moim zoologu był kwarcowy - wiem że jakaś super chiper mała "odmiana" rozmiarów - wszędzie jak byk pisało że to kwarcowy żwirek, a to po prostu był praktycznie zwykły piasek, więc o co Ci chodzi?

 

A co do kirysów: nie bardzo mam je gdzie oddać, chyba że jeszcze w tym zoologu bym spytał - jeszcze są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz zwykły piasek to Kiryski będą sie czuły na nim bajecznie i możesz je trzymać nie narażając ich na okaleczenia ;). Co do Krewetek to ja znam trzy odmiany:

Amano - świetnie czyszczą dno z wszelkich zabrudzeń co będzie na piasku widać niestety. Nie rozmnażają się w akwariach słodkowodnych.

Filtrująca - wyłapuje i zjada zawiesinę z wody za pomocą włochatych "palców". Bardzo ładna i tak samo jak Amano rosną duże.

Red Cherry - najpopularniejsza wśród akwarystów, zjada glony, nie rośnie duża, jeden minus lub plus jak tam kto woli to to, że szybko się mnożą i po miesiącu będą wszedzie ;).

PS. Skąd jesteś? Wziełabym od Ciebie te Albinosy za symboliczną złotówkę jeśli nie masz gdzie ich oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak przy okazji coś napiszę bo nie chcę robić nowego tematu.

 

Akwa 80l mojego kolegi wygląda tak:

 

filtr nie wiem jaki wydajność 700l/h + napowietrzanie

podłoże: zwykły piasek (nie taki z zoologa, taki jak nad morzem na przykład)

ryby:

2xJesiotr!!! (padły)

2xjakaś pielęgnica (gościu od którego to miał nie wpamiętał nazwy) długość gdzieś 17cm -

1xKirys spiżowy

1xZbrojnik niebieski

1xPlecostomus (chyba)

1xjakiś mały wąż wodny

temp. 23

rośliny:

masa glonów w wodzie (przynajmniej jak to ostatnio widziałem)

oświetlenie:

1xjakaś świetlówka "promieniująca UV" nie wiem o co chodzi - świeci od około 19 - 20

 

Co prawda ma zamiar pielęgnice oddać, ale jak skoro nie zna nazwy??

 

Za jakiś czas chce dać (po "oddaniu" pielęgnic) neony i więcej kirysów, ale cóż...

 

Jak mu wytłumaczyć żeby jego ojciec... no, nie wiem co.

 

Bowiem jego ojciec rzekomo miał 180l z bojami i w ogóle, tylko widać już mu się nie chce pomagać synowi. Aha - żeby nie było - mój kumpel chciał inne akwa, z neonami itd. (w grę wchodziło tylko do 80l używane) i naprawdę glanc, ale ojciec wziął to, bo tak.

 

EDIT: Mam mały problem. Wczoraj u jednego pstrego zauważyłem że oczy ma takie no... nie wytrzeszczone, raczej dokoła mu "zarasta" skóra w sensie takim że wokół oczu skóra jest lekko opuchnięta. To go do oddania dyskwalifikuje. Z kolei albinosy bardzo mi się podobają, choć w moich zoologach i tak nie przyjmują z powrotem ryb więc na jedno wychodzi. Nikogo nie znam kto może je wziąć. Naprawdę nie ma nikogo w okolicach Częstochowy?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak przy okazji coś napiszę bo nie chcę robić nowego tematu.

 

Akwa 80l mojego kolegi wygląda tak:

 

filtr nie wiem jaki wydajność 700l/h + napowietrzanie

podłoże: zwykły piasek (nie taki z zoologa, taki jak nad morzem na przykład)

ryby:

2xJesiotr!!! (padły)

2xjakaś pielęgnica (gościu od którego to miał nie wpamiętał nazwy) długośś gdzieś taka: - -

1xKirys spiżowy

1xZbrojnik niebieski

1xPlecostomus (chyba)

1xjakiś mały wąż wodny

temp. 23

rośliny:

masa glonów w wodzie (przynajmniej jak to ostatnio widziałem)

oświetlenie:

1xjakaś świetlówka "promieniująca UV" nie wiem o co chodzi - świeci od około 19 - 20

 

Co prawda ma zamiar pielęgnice oddać, ale jak skoro nie zna nazwy??

 

Za jakiś czas chce dać (po "oddaniu" pielęgnic) neony i więcej kirysów, ale cóż...

 

Jak mu wytłumaczyć żeby jego ojciec... no, nie wiem co.

 

Bowiem jego ojciec rzekomo miał 180l z bojami i w ogóle, tylko widać już mu się nie chce pomagać synowi. Aha - żeby nie było - mój kumpel chciał inne akwa, z neonami itd. (w grę wchodziło tylko do 80l używane) i naprawdę glanc, ale ojciec wziął to, bo tak.

 

rybki u takiego "opiekuna" tylko sie męczą szkoda ich najlepiej wybic mu akwarium z głowy jeżeli tak do niego podchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...