Skocz do zawartości

Zmętnienie wody z dnia na dzień


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem: woda zmętniała mi z dnia na dzień.

Akwarium 60l

Filtr wewnetrzny

5 neonkow

2 kiryski

5 mieczykow

3 gupiki 2 molinezje

1 glonojad

 

w niedziele 28.02.2010 czyscilem filtr z tym ze w wodzie kranowej czy to od tego?

jak z tym walczyc? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo masz zalane akwarium. Podejrzewam, że nie dojrzało jeszcze dostatecznie. Filtr czyszczony w kranexie (mam nadzieję, że nie w gorącej wodzie - zabija bakterie nitryfikacyjne). Do tego przerybienie i wszystko gra, Czyść filtr w wodzie z podmianek, poczekaj cierpliwie aż akwa dojrzeje i zredukuj obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr się czyści w wodzie zlanej przy wymianie ze zbiornika ale to pewnie już wiesz. Czy dodawałeś coś do akwa, jakąś chemię?

PS. Obsada do wymiany koniecznie!

5 neonkow - może być jeszcze 5 sztuk

2 kiryski - jakie to Kiryski? To rybki stadne, min. 6 sztuk

5 mieczykow - za małe akwa, oddaj

3 gupiki - zdecyduj czy chcesz neony czy gupiki bo za chwile znowu będzie przerybienie

2 molinezje - za małe akwa, oddaj

1 glonojad - za małe akwa, oddaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa mam z 1,5 miesiąca i cały czas było ok dopiero po umyciu filtra zrobiło się zielono. Czyli czekać aż znowu dojrzeje? Nic nie robić? nie wymieniać wody? z chemii cristal'a tropical'a

Tak to od tego.

Większość bakterii nitryfikacyjnych znajduje się w filtrze, czyszcząc go w wodzie z chlorem dezynfekujemy go i zabijamy wszystkie potrzebne bakterie. Do tego środki takie jak cristal, bardzo szkodzą i nie powinno się ich używać [też zabijają bakterie].

Filtr myj tylko w wodzie z akwarium, podmianki co tydzień ok 20% na odstaną min 24h wodę, nie lej chemii, a wszystko będzie ok.

 

PS: Obsada... molinezje i mieczyki nie na ten litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...