Jump to content

RO warte uwagi ??

bogos
 Share

Recommended Posts

Nabyłem ten filtr:) dziś podłączyłem hehe. Kapie sobie do baniaczka, i w cale nie tak wolno.

Parametry wody po ro: I test, kh 1, gh 1 ph 6,4 II test kh 0, gh 0 ph 6,4.

Szklanka chyba była brudna za pierwszym razem. Jak narazie jestem zachwycony.... Za miesiąc zmiana akwa na 112 litrów i jestem więcej jak pewien że w nim bedzie 100% RO;) Pozdro

Co się nie dzieje? Uzdatniasz ro czy mieszasz z kranówą? Dwie czynności buforują środowisko, im większe jest gh/kh tym gorzej utrzymać stały poziom CO2. Dodatkowo filtrem wybijamy co2 z wody. Następną sprawa są podłoże dekoracje i inne pierdoły które mogą wpływać na środowisko wodne.

Google lub search nie boli...

apropo nie bolenia

dziś rozmawiałem z chemikiem z aquarela

wysmiał twoj pomysł z wchaniamiem CO2 z powietrza przez osmoze

zasugerował natomiast że moje testy zooteka źle wskazują

wszystko jest napisane w moim poście, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem

Oczywiście wszyscy maja walnięte testy, ja ty i milion innych osób a ten niby chemik śmieje się z takich jak ty którzy kupują ściemę i wala do akwa wszystko co wlezie.

Następnym razem prosiłbym od razu udać się do pana chemika lub innego akwarysty z Auchan i tam szukać informacji.

BTW. Zrób doświadczenie: pobierz ro prosto z filtra i zmierz ph. Następnie do drugiej szklaneczki wlej ro, nadmuchaj balonik nałóż na szklankę odczekaj 5 min i wtedy zmierz ph.

Wynik doświadczenia zapisz na kartce i pokaż chemikowi.