Skocz do zawartości

[200l] Ogólne


Monta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam dodać moje akwarium, które ma prawie 2 miesiące. Ciągle nad nim pracuję, i proszę o poradę co do tła- jaki kolor by pasował, na razie tłem akwarium jest zielona ściana. A więc proszę podawać propozycje co do koloru i rodzaju :P Dlatego że nie ma tła, to widać rurki, węże itp. wiec nie zwracajcie na to uwagi.

 

Dane zbiornika:

 

Filtr: JBL e900, napowietrzanie z niego

Oświetlenie: 2x30W zwykłe, białe świetlówki. Za niedługo zmiana na 2x54W,

Technika CO2 i nawożenie: przy tym oświetleniu nie ma i nie będzie, dopiero jak zmienię świetlówki

Grzałka: Atman 150W

Parametry: pH 7.0

twardość: 11n

NO2: 0,0 mg

innych testów nie mam, bo nie są dostępne w moich zoologicznych.

Podłoże: żwir kwarcowy

 

Obsada:

30x neon innesa

5x kosiarka

1+1 molinezja (będzie 1+2)

1x zbrojnik kolumbijski

Xx krewetki Red Cherry

1x ampularia

 

Rośliny:

żabienica, mech jawajski, taiwan moss, heterantera paskowana (jakim cudem rośnie mi przy 0,3W...?), tej po prawej stronie nie znam nazwy, pistia.

 

Ozdoby:

kamienie rzeczne, korzeń

 

I teraz zdjęcia mojego brzydkiego i niepodobającego mi się akwarium:

 

Dołączona grafika

Gdzieś się neonki pochowały :P

 

Dołączona grafika

 

Proszę o komentarze i niezwracanie uwagi na widoczny sprzęt i węże za akwarium- za niedługo (jak będzie tło i akwarium trochę zarośnie) to wszystko poznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze.

Masz IMHO za dużo zieleni w zieleni - kup zeszyt do wycinanek i zakombinuj z kolorem, który najbardziej Ci odpowiada - ja bym w ciemno obstawił intensywny błękit.

Pomimo braku wystarczającej ilości światła i CO2 ja bym sprawdził parametry kranówy, czyli zawartość makro- i mikroelementów, bo może być tak, że zielsko bez choćby potasu nie dotrwa do planowanych zmian, szczególnie dlatego, że masz jałowe podłoże. Co do obsady - przy tym poziomie zachwaszczenia baniaka RC mają małe szanse z Molly.

 

PS. Daj fotkę tego zbrojnika. Od lat nie widziałem w polskich sklepach Rineloricaria filamentosa i tak sobie myślę że masz Loricaria parva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń jest po lewej stronie, za mchem.

3 promile- nie wiem czy bym mogła dać jakieś nawozy przy tym oświetleniu. Może zwykłe kulki glin.-torfowe?

 

Ten zbrojnik nie wiem czy na 100% jest kolumbijski. Dostałam go z Holandii, może tam mają inne gatunki niż my tu w Polsce.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ps. to nie jest na pewno lamparci, bo płetwę grzbietową ma zupełnie inną niż lamparci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest plecostomus. Lampracie mają płetwę grzbietową też w takie "łaty", mój ma zupełnie inną tą płetwę.

A co do świetlówek to nie mam pojęcia... Jest jakaś możliwość bez usuwania pokrywy zwiększyć oświetlenie do 0,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest nic z Loricaria, ale coś z Loricariidae. Być może Pterygoplichtys, być może Gliptopterichtys, niech kolega "kolumbijski" pokaże płetwę grzbietową ;)

 

Co do nawożenia - być może nie musisz nawozić, bo woda w kranie ma wystarczającą ilość makro i mikro. Trzeba wejść na stronę tych barbarzyńskich niderlandzkich wodociągów i sprawdzić. To, że światła jest niewiele, wcale nie oznacza, że zielsko nie musi jeść...

 

Edit: Nie niderlandzkich, tylko żorskich - pozajączkowało mi sie przez tego zbrojnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO

 

dobrze wiedzieć że na ojcowiźnie ktoś ma ładne akwarium :P

 

napisz jaką masz pokrywę a coś doradzimy co tam zamontować :)

 

ogólnie wielki plus - akwa zdaje się być takie delikatne - jedyne co pomyśl nad większymi badylami bo "glonajady" to kochają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na 100% plecostomusa. Tu są ludzie bardziej doświadczeni od Ciebie i wiedzą więcej. Wzory na płetwach nie zawsze są odzwierciedleniem gatunku. Akwarium ładnie się zapowiada.

Na pewno wiedzą więcej ;) Dzięki a identyfikację, myślałam że to zbrojnik kolumbijski... Widocznie jest inaczej

 

Dzięki za miłe słowa trot :D Na pokrywie pisze że z firmy Wromak, typ W-3. Oryginalnie mam 2x30W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe zdjęcia. Tamte były dodane 2 tyg. temu- zobaczcie, jak heterantery urosły... Normalnie jestem w szoku :shock:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

CO2 i oświetlenia nie będzie. Rośliny rosną super, nie będę nic dokładać. Chyba że zobaczę niedobory ;) Tła nadal nie ma, ale będzie chyba błętkit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...