Skocz do zawartości

[240] NN - 14-04-2010 nowe zdjęcia


trot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

przedstawiam mój nowo-stary baniaczek

Zmieniło się wiele min: stoi na nowej szafce, nie ma tła itp takie małe kosmetyczne drobiazgi :P

 

:arrow: SPRZĘT:

Filtracja - JBL e1500 + tymczasowo na start JBL cp 250

Ogrzewanie - Hagen Elite 300W z termostatem

Oświetlenie - 3 * 30W T8 (2x Osram Fluora + 1x osram Day Light) sterowane dwoma programatorami czasowymi

Chłodzenie - 2x wentylator w pokrywie

CO2 - za kilka dni ruszy zestaw co2 - czekam na brakujący dyfuzor - będzie szklany ze spiekiem ceramicznym

 

:arrow: DEKORACJE

Kilka korzeni (cześć od ecika)

Kamienie, skałki - wszystko ze składu budowlanego

Podłoże - drobno mielony granit + kilka garści czarnego bazaltu dla przełamania koloru

Tło - biała ściana :)

 

:arrow: Życie

2x2 skalar (to jest szczęście - kupiłem cztery młode skalarki i mam dwie pary :D)

3 x zbrojnik niebieski (czekam aż samiczka dorośnie - kto wie...? )

1x Gibiceps (KING tego akwarium)

3x Barwniak czerwono-brzuchy (trzy samice - hobby - rozwalanie dekoracji i wykopywanie roślin - czekają na swoich kawalerów i nowe zbiorniki)

X x Razbora klinowa

5 x kirys spiżowy

3x bocja wspaniała (moje opasłe karpicha :D)

3 x ciernioczek kuhla (słodkie glizdki - nie nie ranią się na tym żwirku)

1x glonek NN (nie znam nazwy - małe brązowe w jasnobrązowe paseczki - jego hobby to nic nie robienie)

1x Motylowiec

1x Wielkopłetw

1x Gurami (ze stary żeby oddać a poza tym szkoda mi go dać komuś kto walnie go do 54l - u mnie jest mu chyba dobrze, chociaż wiem że to nie jego klimat)

1 x sum (nie mam pojęcia jak się nazywa - wygląda jak ufo i cały dzień nic nie robi baaaa - od kilku dni siedzi w tym samym miejscu i dopiero jak ktoś go dzióbnie to się przesuwa o 5mm .... )

3 x młoda kosiarka (TRU)

 

wiem że przerybione ale tak musi być - póki co zlikwidowałem inny zbiornik i jego obsada musi gdzieś przezimować ;/

 

:arrow: ROŚLINY

Spis zrobiony po porównaniu cech moich roślinek z opisami i zdjęciami na necie - dlatego niekóre mają podane dwie nazwy - moje to pewnie jakich hybrydy więc tak naprawdę trudno będzie to sprecyzować)

 

 

Vallisneria (już nie tyle co kiedyś ale mam nadzieje że się rozrośnie)

Anubias Bartera

Hygrophila polysperma

Gałęzatka

Echinodorus x barthii lub Echinodorus osiris sam nie wiem (to ta wielka po lewej)

Echinodorus bleheri

Echinodorus "Ozelot" (Red flame)

Echinodorus quadricostatus var. magdalenensis

Echinodorus 'Rubin'

Hydrocotyle leucocephala

kilka Cryptocoryn ale nie znam ich nazw

 

Najważniejsze!

 

Widok ogólny:

post-2156-13685158516424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to liczyłem że ktoś mi powie ....

 

kupiłem ją prawie dwa lata temu jako malutką sadzonkę na łódzkiej giełdzie a wyrosło z tego prawdziwe drzewo :P jak czyściłem akwa to zajmowała całe 15l wiadro!!!

 

co do Ec. Rose to raczej nie to - w mojej liście zaczynają się od samego korzenia (wielkości telefonu komórkowego) i rosną do ok 50cm wysokości i 15 szerokości - małe są czerwone - w miarę rozwoju zielenieją a jak są stare to robią się ciembo bordowe a potem powoli obumierają

 

Obecnie na jednym z liści jest ikra skalarów - ale nie odławiam bo:

1. szkoda liścia

2. nie mam czasu na "dupstewka"

3. nie chce żeby całkowicie instynkt zatraciły

 

- a tak naprawdę jak mają ikrę to są ładniejsze i mnie straszą ;P

teraz jestem poza domem - jak wrócę i mi będzie forum działać to dam parę nowych fotek bop wczoraj byłą sesja

 

Ogół po kilku dniach ...

[attachment=0]4.jpg[/attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalarki kapitalne :) >> viewtopic.php?p=152000#p152000 << O akwa to już się za wiele nie wypowiadam , bo powiedzą, że wazeliniarz ze mnie stary :D. Nazwa dla akwa ? Iście odzwierciedlająca stan rzeczy to: "Trotylowe klimaty" :D Całość sprawia, że chce się zaglądać, obsada ciekawa (choć tu ewidentnie widać przedawkowanie, ale wytłumaczyłeś się, ok), umiarkowane światełko, jak na sam początek po restarcie jest OK :). Wycinaj gnijące liście żabienicy. Do niczego się nie czepiam już. Będę śledził aktualki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liście usuwam dopiero jak się całe sypią :)

a czemu ?

bo wg mnie to fajnie i naturalnie wygląda ... wiem że dziwnie to brzmi ale lubię takie cóś :P

poza tym rybska mają zajęcie i katują te napoczęte liście a nowym dają spokój :)

 

światło 90w zostanie, nie planuje dołożenia niczego ; zresztą w ciągu dnia pełne 90w to się przez ok 6h świeci a reszta to tylko 30

muszę tu dodać że dwa kubełki na taki litraż to zajefajna sprawa - woda KRYSZTAŁ no ale w końcu to 22l pojemności złoża w sumie

 

jak uda się znowu zastartować te 105 to przełożę tam barwniaki, parkę skalarów i wielkopłetwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień zleciał to wpisze co się pozmieniało:

-udało mi się zagęścić nadwódkę - jest już dość pokaźny gąszczyk z tego ziela

-teraz już mam sto procent pewności, że wszystkie żabienice się przyjęły - wszystkie wypuściły nowe liście - więc dobrze

 

 

powoli zacząłem dodawać nawozy w kulkach pod korzenie - mam nadzieje, że już dobry moment po restarcie i mnie nic zielonego i paskudnego nie zaatakuje

 

jak posprzątam w chlewie, tzn w pokoju to dam foty bo póki co pół akwa jest zasłonięte....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia hula co2 z butli ;D

Wieczorem dam fotkę to sami powiecie czy coś to dało.

 

Co do samego zbiornika - nic nie zdechło, nic nie doszło, nic się nie ocieliło - NUDA i codzienność

 

jak dobrze pójdzie to za kilka(naście, dziesiąt :?:) dni zastartuje na nowo ze 105 to wtedy przeniosę tam nadmiar roślinek, wielkopłetwa i barwniaki (może). Troszku się pogubiłem w obsadzie ;/

Do nowego akwa wyskoczy też filt(e)r jbl cp250 - 240 zostanie na jednym kubełku - nie wiem jak to będzie bo się przyzwyczaiłem do kryształu ;D

Będę musiał kupić jakiś miniaturowy filtr wewnętrzny (może falownik malutki) żeby zwiększyć ruch tafli wody bo moja deszczownia w ramach eksperymentu leży na dnie zbiornika - ma to na celu zwiększenie dystrybucji co2 bo zbiorniku) - jakieś pomysły, rady, opinie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahmed pomógł mi wyklarować w łebku pewną idee ale zwiększenia ilości roślin w tym akwa (a właściwie gatunków):

-nie wiem czy opanuje tyle badyli na raz - troszku skilla mi brakuje :P

-najpierw muszę skończyć budowę szafki 105(faza inwestycji) a potem jak będę kupował zielsko do nowego to do tego też kilka sadzonek zapodać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrze na akwarium w 1 poście i porównuje sobie to z 2 strony to bardzo ci się to wszystko rozrasta i tym samym nabiera to takiej wizualnej piękności. Bardzo ładne akwarium trocie :)

Tylko ta roślinka po prawej stronie nie potrzebuje czegoś ? bo żółknie, może magnes ? ( nie wiem jak to się pisze czy przez "z" czy "s" ) sorki jak coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...