Skocz do zawartości

Restart filtra (nowy kubeł) i problem z NO2


cepelia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już naprawdę nie wiem co robić, nabyłem drogą kupna kubeł (3 kosze po 1L) wypełniłem go 1-ceramika 2-clearmec 3-torf + wata perlonowa i gąbka na wylot. Do ceramiki która była w zestawie dorzuciłem część z filtra wewnętrznego który wcześniej pracował (i dawał radę) a część zostawiłem w filtrze (zamierzenie było takie co by z czasem z wewnętrznego zrobić mechaniczny a z kubła biologiczny) i do tego dołożyłem wkład clearmec który zgodnie z ulotką producenta miał związać część związków azotu w zawartej w nim żywicy, używany wcześniej torf ma za zadanie zmiękczyć i zakwasić wodę (jak narazie on tylko daje rade) wata wiadomo. Po tych zabiegach prawie się przewróciłem jak zobaczyłem poziom NO2. Szczerze mówiąc rybki nie powinny już dawno pływać (całe szczęście pływają i mają się wyśmienicie), oczywście zastosowałem wszystkie możliwe indjańskie sposoby które nie pomagają. Podmiana wody około 15 % codziennie w tym jedna większa około 35% ze dwa dni temu (po codziennych podmianach poziom NO2 nieznacznie zaczął spadać więc zmniejszyłem częstotliwość i podmieniałem 15% wody co drugi dzień) po czym powróciłem do codziennych podmian. Testy mam niestety paskowe JBL'a ale zawsze działały i zresztą jak sprawdzam wode do podmian pokazują że nie ma w niej NO2 (woda do podmian odstana 24 godziny + aquasave). Zmniejszyłem przepływ w kuble o połowę, karmienie (podopieczni niedługo mnie oplują za ten post). Karmione mięchem i płatkami.

 

ryby :

Paletki Bluediamond x5

Duch Amazoński x1

 

rośliny:

Kabomba (dołożona na szybko)

i jeszcze jakieś dwie ale nie pamiętam jakie

 

Akwarium 300L (120x50x50)

 

Testy tak jak pisałem paskowe JBL'a (wiem są do du*y ale takie mam i NO2 wykrywają)

Normalnie nie wiem czy JBL straszy tylko akwarystów i robi różowe paski jak tylko jest jakieś minimalne stężenie czy co? ryby tak jak mówie nie okazują żadnego stresu płochliwości nie oddychają szybciej nie wiem co jest, jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o sugestie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak że już nie wieżę testom paskowym na pasku pokazuje mi ph 6.8 a kropelkowy ponad 7 wiec jest duża rozbieżność.

ile razy dziennie karmisz rybki?

jakie masz podłoże?

czy przy podmianie wody odmulasz dno?

czy roślinki ci nie gniją?

jakie masz inne parametry wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...