Skocz do zawartości

[50l] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mym nieszczęsnym Aqua Nova 50l była przedziwna świetlówka PL-L 24W, składająca się z dwóch połączonych świetlówek, z których jedna świeciła na biało a druga na niebiesko.

Wyglądało to paskudnie, prawie jak UV.

Ciężko dostać specjalistyczną świetlówkę do tej oprawy, więc kupiłem zwykłą.

To nie koniec problemów, obudowa to w zasadzie dwie części - w pierwszej oświetlenie i klapa, a w drugiej był filtr (usunięty, teraz jest tam wolna przestrzeń) .

Przez te dwie części z tyłu jest mało światła i chcę tam dołożyć 8W.

Jaka - w połączeniu z tą pierwszą - da najlepsze efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu się przemogłem i kupuję, ale kolejny problem - największa (najdłuższa) świetlówka jaką jestem w stanie upchać w obudowie to 14W, wolałbym jak najmniej się narobić, więc wybór padł na gotowy zasilacz.... i tu problem, występuje tylko 15W.

Czy 1W różnicy może spowodować że świetlówka np. wybuchnie ? Czy tylko skróci jej żywotność ?

Nie znam się na prądzie ale w laptopie mam np zasilacz o 1,8W za mocny i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo i to mnie się podoba :D Wielki dzięki, szukałem czegoś podobnego ale nie znalazłem tej aukcji.

W dodatku szukałem właśnie świetlówek 8500k - 10000k. Ale..... (no w końcu początkujący jestem) 48W na 50l baniak - nie za mocne światło??

Chłodzenie będę musiał zrobić, bo latem w naszym M - ufff gorąco gardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia to zależy od tego jaki masz statecznik. Jeżeli masz elektroniczny, to podniesienie temperatury Ci nie grozi. Jeżeli jednak masz magnetyczny to kiepska sprawa. Wtedy czasami pomagają wiatraki komputerowe (12V) podłączone do zasilacza i skierowany strumień wody na lustro. Trochę pomaga ;) Inny sposób to wkładanie zamrażanych butelek z wodą (masakryczne, ale też akwaryści próbują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...