Skocz do zawartości

[mieczyk] ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Litraż : 140 litrów

obsada: 2 zbrojniki niebieskie , 2 gurami całujące, 8 neon innesa ,4 mieczyk , 3 gupik .

sprzęt:

oświetlenie : standard

filtr : nie pamietam:/ ale mocny do 300 litrów

napowietrzanie : mocne

Woda 24-25 C , ph 6.9 aktualnie , bez nawozów lub innych środków

teraz pytanie :

czy to jest ciąża??

Zdjęcia nie są zbyt wyrazne ale mam tylko tel. komórkowy na ten moment .

post-4801-13685158502365_thumb.jpg

post-4801-13685158502634_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops więc możliwe iż molinezja :oops::oops: , dała mi sporo rybek a ja ich za bardzo nie rozróżniam ;) i tak je mam zmiar oddać , ale tak miała dużo z tego gatunku, więc raczej ciąża prawda?? a co mam teraz zrobić?? czekać , czy mogę teraz ją oddać a może zachować nie wiem :/ wziełam je tylko dlatego,że ona musiała zlikwidować akwa pękło jej a nie miała co z rybami zrobić . Ja nigdy z molinezjami czy mieczykami do czynienia nie miałam .

 

Ah zapomniałam , niestety nie dam rady chyba lepiej zrobić mam tylko tel który ma 2 megapixel , dużo nie zrobię z takim sprzętem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez brzuch prześwitują chyba oczka małych rybek :D

Gratulacje sokolego wzroku ;)

W gwoli ścisłości, plamkę ciążową nie tworzą tylko oczka rybek ;)

 

 

A co do samej ryby, jeśli chcesz ją oddać to nie musisz czekać aż urodzi, ciąża to w przypadku ryb żyworodnych nie problem ;). Samiczki żyworódek [trzymane z samcami], przez większość życia są cały czas w "ciąży" ;)

 

Natomiast jeśli chcesz sobie zostawić, to też będzie ok - przy czym będziesz mogła się cieszyć z małych rybek.

Molinezje są rybkami bezproblemowymi i mającymi niewielkie wymagania. Są blisko spokrewnione z gupikami i ich hodowla wygląda prawie tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...