Skocz do zawartości
mati1531

Jak pozbyć się plagi zatoczków? Tu się dowiesz!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2016 o 17:50, misiek1784 napisał:

Jak by się komuś chciało posłuchać 

W 100% zgadzam się z autorem filmiku. 

Plaga ślimaków nie pojawia się z winy ślimaków, a z winy akwarysty.

Początkowo się mnożą. Później od nas zależy czy mają dalej się mnożyć 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje zatoczki przyniosłam sobie z roślinką. Znaczy był jeden na początku, a teraz wydaje mi się, że zamiast żwirku to mam muszelki zatoczków. Restart nie pomógł, parę godzin przed wyjazdem do pracy zobaczyłam jednego przetrwalnika i <cenzura> blada. Sposób na marchewkę i sałatę nie podziałał - marchewkę zjadł zbrojnik :D sałaty nie tknął, ale zatoczki też nie. Nie zauważyłam, żeby u mnie jadły glony albo martwe liście. Zbrojnik przez pół roku nie dostawał tabletek (wiem, że jestem sadystka, ale trochę zrzucił tłuszcz chociaż), rybom robiłam kilkudniowe głodówki - a te małe diabły wcielone mnożą się na potęgę. Żeby było śmieszniej, codziennie od godziny 17:00 następuje inwazja zatoczków - wychodzą ze żwirku i idą do góry. Im więcej zbieram, tym więcej ich wychodzi - chyba myślą, że to darmowa winda do góry :P albo sa takie mściwe (podobnie zachowywały się u mnie mrówki w pracy). Za to widziałam, jak moje gurami robiły polowanie na opadające z roślinki jajeczka zatoczków. Niestety nie wyłapały wszystkich.  I to chyba była jednorazowa akcja. Ściągam je siatką wieczorem, przedwczoraj to aż śmietnik zrobił się brązowy. Teraz widzę, że skupiły się na nurzańcu. Tam nie mam wstępu - zbrojnik :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi