Skocz do zawartości

Czym karmić


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe pytanie. Akwarium mam od niedawna jest w nim guramin oraz 2 skalary i glonojad.

Pytanie dotyczy skalara mam je od ok 2 miesięcy.

Problem pojawił się z jednym na początku jadły wszystko karmiłem je płatkami wcinały równo. Od jakiegoś czasu zauważyłem problem z jednym z nich kilka razy przyuważyłem jakieś niepokojące oznaki wyglądało tak jak by się czymś udławił, otwierał pyszczek i cały się trząsł i nie było to po jedzeniu. Czasami widzę że szybko oddycha i przestał się interesować jedzeniem - płatkami. Jak rzucę kilka to się tylko przygląda tak jak by chciał zjeść nie ma ochoty ten drugi skalar wcina w mig wszystko. Myślałem że jak zgłodnieje to zacznie jeść ale minęły 4 dni i dalej to samo czasami skubnie jakiś spadający płatek ale go za chwile wypluwa.

Będąc w sklepie zoologicznym kupiłem żywy pokarm wodzeń białe robaki.

I widzę że mu przypadły do gustu na początku jakoś niechętnie się nimi interesował wszystko wyjadał drugi ale jak skosztował to teraz zjada jeden za drugim.

Ale przecież nie będę go karmił cały czas robakami.

Co radzicie co mu jeszcze kupić.

 

 

maziama: Temat właściwie dotyczy przyczyny braku apetytu u ryb, więc przeniosłam go do działu "Choroby..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30l

temp 27s

Ph 7

reszty parametrów wody nie znam nie mam testów.

Ryby tak jak pisałem dwa skalary, glonojad, i gurami

To chyba żart... żadna z nich nie nadaje się do 200l.

Skalary potrzebują ok 200l, a zbrojnik ok 100l...

Nie dziw się że w tej wielkości zbiorniku ryby tak się zachowują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojad może zostać choć i tak nie jest to dla niego odpowiedni zbiornik ale nic mu nie będzie ;)

W 30l... oj będzie będzie. Żaden glonojad [nawet otoski] nie nadaje się do 30l :roll:

 

W 30l trzymać można bojownika, lub gupiki, lub drobniczki + krewetki.

 

Jeśli nie zmienisz akwarium na większe/ryb na odpowiednie - żadnych pozytywnych zmian nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...