Skocz do zawartości

Filtr kaskadowy czy wewnętrzny


norbinl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokość opakowania to wysokość opakowania - masz pewność że filtr nie będzie większy :roll:

 

No ja na twoim miejscu brałbym kaskadę.

To wybór między o wiele lepszą filtracją i wycięciem niewielkiego otworu w pokrywie, a gorszą filtracją i zajmowaniem cennego miejsca w środku akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to ja podepnę się do tematu.

 

Na wielu forach juz czytałem o wadach i zaletach filtrów kaskadowych i wewnętrznych, i wszystko wskazuje na to że więcej plusów ma filtr kaskadowy jeśli chodzi o filtrację.

 

Ale jak ma się to do napowietrzania zbiornika bo wydaje mi się że filtry wewnętrzne lepiej napowietrzają zbiornik.

I czy wielkość jakoś diametralnie wpłynie na zbiornik (np. akwarium 60l a kaskada lub wewnętrzny w przedziale 100 -200l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma się to do napowietrzania zbiornika bo wydaje mi się że filtry wewnętrzne lepiej napowietrzają zbiornik.

I czy wielkość jakoś diametralnie wpłynie na zbiornik (np. akwarium 60l a kaskada lub wewnętrzny w przedziale 100 -200l)

Samo napowietrzenie tylko pozornie [ah te bąbelki] jest lepsze przy filtrach wewnętrznych.

Wodę napowietrza głównie ruch tafli wody, kaskady nie mają z nim problemów.

Nie należy się tym przejmować, szczególnie jeśli mamy rośliny w akwarium - kaskada napowietrzy wodę równie dobrze co wewnętrzny i nie trzeba dokupywać żadnych dodatkowych pompek itp ;)

 

Co do mocy, mam w 54l FZN2 - wg. producenta do max 200l, skręcony do połowy mocy i jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał wewnętrzny. W kaskadzie musisz liczyć się z tym, że jak wytniesz dziurę w pokrywie to nie będziesz mógł jej już nigdzie indziej przestawić a w kaskadzie niema regulacji wylotu wody więc zawsze będzie ona leciała w jedną stronę i do tego dochodzi fakt, że jak ją wyłączysz na kilka minut to wkłady do połowy wyschną i 50% bakterii szlak trafi. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał wewnętrzny. W kaskadzie musisz liczyć się z tym, że jak wytniesz dziurę w pokrywie to nie będziesz mógł jej już nigdzie indziej przestawić

W prawidłowo zrobionym akwarium filtra się nie przestawia co chwilę, przynajmniej nie spotkałem się jeszcze z tym by ktoś musiał przenosić kaskadę z jednej strony akwarium na drugą - to z której strony umieszcza się filtr to zwykle przemyślana decyzja ;)

Do tego nie każdy [np. Ja] używa pokryw.

a w kaskadzie niema regulacji wylotu wody więc zawsze będzie ona leciała w jedną stronę

Jest regulacja mocy filtra, to wystarcza. Kaskada jest tak zbudowana że ustawienie kierunku wypływu wylotu jest całkowicie zbędne i optymalna filtracja jest gdy woda wylatuje z kaskady pod kątem prostym do boku akwarium. Jeszcze nikt na to się nie skarżył ;)

i do tego dochodzi fakt, że jak ją wyłączysz na kilka minut to wkłady do połowy wyschną i 50% bakterii szlak trafi. :zamieszany:

Chyba nie widziałeś na oczy kaskady, z tymi z którymi się spotkałem po wyłączeniu energii wkłady są nadal zalane.

Poza tym jeśli w filtr wewnętrzny wyłączysz na kilkanaście minut, też zaczną w nim umierać bakterie nitryfikacyjne :roll:

 

Kaskada i filtry wewnętrzne to dwa inne światy, kaskady oferują o wiele lepszą jakość filtracji i warto poświęcić ten kawałek pokrywy dla o wiele czystszej i lepszej jakości wody - bo to jej jakość jest w akwarium ważniejsza niż to w którą stronę wylatuje woda z filtra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ,,Pioter "

Miałeś kiedyś kaskadę ?

 

,,norbinl" ja polecam Ci kaskadę aquael fzn2 świetnie filtruje wodę i zachowuje jej stabilność biologiczna znacznie lepiej niż filtr wewnętrzny i jest o wiele wiele cichszy od filtrów wewnętrznych co przynajmniej dla mnie jest wielkim plusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...